Історія кафедри


З першого року утворення університету основним принципом системи фізичного виховання гуманітарної спрямованості стало створення необхідних умов для широкого вибору студентами засобів фізичного виховання та масового спорту, що відповідають їх запитам, інтересам, стану здоров’я і фізичної  підготовленості, для реалізації освітніх, оздоровчих і виховних задач.
Протягом 2003 - 2009 р.р. навчально-методична, організаційна та масова спортивна робота
з фізичного виховання виконувалась викладачами у складі кафедри загальногуманітарних дисциплін під керівництвом завідувача кафедри В. Г. Пищемухи.
Згідно з вимогами Міністерства освіти і науки України до вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації в серпні 2009 р. створена загальноуніверситетська кафедра фізичного виховання МГУ. Завідувачем кафедри був призначений О. Г. Каліберда.
Навчально-методична, масова спортивна та фізкультурно-оздоровча робота кафедри планується та виконується згідно з «Положенням про організацию фізичного виховання і масового спорту у вищих навчальних закладах» у взаємодії з кафедрою фізичного виховання Національного університету «Одеська юридична академія». Співробітництво 2-х кафедр дає можливість здійснювати координацію графиків навчального процесу, проводити спільні навчально - тренувальні та оздоровчі заняття з фізичного виховання, залучати студентів МГУ до участі у спільних спортивних змаганнях.

Студенти університету мають відмінні умови для реалізації своїх можливостей у галузі фізичної культури і спорту. Сучасна спортивна база НУ «ОЮА», до якої належать фізкультурно-оздоровчий комплекс, ігровий та тренажерний зали, спортзали настільного тенісу та фітнесу, стрілецький тир, надаються студентам інститутів і факультетів МГУ для проведення усіх форм навчальної, оздоровчої та спортивної роботи, їх повноцінного активного відпочинку та відновлення протягом напруженого навчання.

Керівництво університету на чолі з Президентом Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету, народним депутатом України С.В. Ківаловим приділяє всебічну увагу розвитку  фізичного виховання та студентського спорту, будівництву сучасних спортивних споруд, як важливих факторів професійної підготовки фахівців, виховання здорового образу життя студентів.

Новий спортивний комплекс «Університетський», що створений у парковій зоні приморського узбережжя 8-ої станції В.Фонтану, продовжує реалізацію довгострокової програми розширення та вдосконалення спортивної матеріально-технічної бази 2-х університетів. Він побудований на рівні всесвітніх стандартів та не поступається спортивним спорудам зарубіжних університетів.
У складі спорткомплексу поле для міні-футболу, баскетбольний та волейбольний майданчики, тенісний корт, тренажерный городок. Це створює додаткові умови для навчальних і тренувальних занять, проведення спортивних змагань, активного відпочинку та оздоровлення студентів і мешканців нашого міста.

Викладацький склад


Викладачі кафедри фізичного виховання:

Каліберда Олег Григорович
в.о. завідувача кафедри фізичного виховання,
майстер спорту СРСР з фехтування,

Вишньов Володимир Вікторович
кандидат у майстри спорту з сучасного п’ятиборства та підводного плавання,
старший викладач

Калиниченко Ольга Миколаївна
кандидат у майстри спорту з плавання,
старший викладач