Новини Університету


Підсумки і плани роботи ведучого недержавного університету Південного регіону України - Міжнародного гуманітарного університету обговорили на щорічній зустрічі президента університету Сергія Ківалова з трудовим колективом. Першою і найважливішою темою для обговорення стали підсумки вступної кампанії-2018. І хоча вступна кампанія все ще триває, зокрема до 10 жовтня йде набір в магістратуру, а тому про остаточні її підсумки говорити ще рано, вже можна з упевненістю сказати, що кількість вступників в університет цього року б'є всі рекорди. На даний момент вже досягнута цифра майже в 5 тисяч студентів, що стало абсолютним рекордом за всі роки існування університету. Кількість вступників цього року збільшилася на 30%,

Таким чином, Міжнародний гуманітарний університет став лідером серед закладів вищої освіти недержавної форми власності за кількістю студентів серед університетів Південного регіону України. МГУ став другим за кількістю осіб, які вступили, обігнавши багато державних інститутів, на які виділяються бюджетні місця, поступившись лише Національному університету «Одеська юридична академія». Такі вражаючі результати вступної кампанії дозволили Міжнародному гуманітарному університету піднятися в світовому рейтингу університетів з 199 на 141 місце.

Хочу зазначити, що Міжнародний гуманітарний університет отримав рекордну кількість заяв на вступ, до того ж приходячи до нас, абітурієнти одразу подавали оригінали документів і це говорить про те, що вони зробили свій вибір усвідомлено. Кількість вступників збільшилася на 30% в порівнянні з минулим роком. Саме в нашому університеті Міністерство освіти і науки України зробило додаткове замовлення на підготовку фахівців, і ми змогли продовжити терміни подачі документів - у той час як у всіх інших університетах вже закінчилася вступна кампанія, ми продовжуємо приймати абітурієнтів і в магістратуру, і на перший курс заочного відділення. І це в ситуації, коли по всій країні скорочується набір навіть в державні заклади вищої освіти,
- підкреслив Сергій Ківалов.

Крім іншого, ось уже на протязі багатьох років МГУ є лідером на Півдні України за кількістю іноземних студентів - тут навчаються студенти з 48 країн, а саме: Китаю, Сирії, Індії, Ірану, Єгипту, Лівану, Туреччини, Нігерії, Афганістану, Тунісу, Судану, Бангладеш, В'єтнаму, Гани, Колумбії, Іраку, країн СНД та інших, що робить цей університет воістину міжнародним. Навряд чи в якомусь ще українському університеті є таке широке представництво країн світу.
Існує цілий ряд об'єктивних причин такої високої популярності Міжнародного гуманітарного університету як серед українських, так і серед зарубіжних абітурієнтів. І найперше - це широкі можливості вивчення іноземних мов і академічної мобільності. Тільки за минулий рік МГУ було підписано цілу низку домовленостей з провідними європейськими університетами.

Зокрема, угоду про співпрацю між Інститутом права, економіки та міжнародних відносин МГУ і Інститутом європеїстики факультету Політичних наук та міжнародних відносин Варшавського університету, яка передбачає отримання студентами МГУ подвійних дипломів - Міжнародного гуманітарного університету та Варшавського університету. Це повинно стати гарною підмогою плідної співпраці в галузі освіти, науки і культури, розвитку освітнього обміну між Польщею та Україною, обміну інформацією в галузі наукових досліджень і в науково-методичній роботі. Також було укладено Угоду про співпрацю з Телавськом державним університетом ім. Я. Гогебашвілі, і тепер у студентів і викладачів обох університетів з'явилися можливості проведення спільних наукових досліджень і культурного обміну. В рамках програми Erasmus + продовжується співпраця з Шауляйський державної колегією (Литва), основні напрямки якого - науковий обмін студентами та співробітниками між обома університетами. Крім того, протягом багатьох років Міжнародний гуманітарний університет підтримує партнерські відносини з Німецькою службою академічного обміну (DAAD), в нинішньому році при кафедрі германських і східних мов були організовані майстер-класи «Відео в викладанні німецької мови як іноземної», в яких взяли участь лектор DAAD Регіна Улен, мовної асистент DAAD Міхаель Мроз, германіст з Австрії Юнус Озбек. Міжнародний гуманітарний університет є партнером Центрального університету Китаю у справах національностей, студенти МГУ з першого курсу мають можливість вчитись в Китаї при повному забезпеченні за рахунок китайської сторони (стипендія, проживання, харчування).

Нам дійсно є що запропонувати нашим студентам: Міжнародний гуманітарний університет надає найширший вибір іноземних мов для вивчення - крім звичних нам європейських мов - англійської, німецької, французької, італійської та іспанської, студенти мають можливість вивчати такі популярні на сьогоднішній день східні мови як арабська та китайська, а також новогрецьку мову. Ми продовжуємо активно розвивати міжнародне співробітництво з провідними європейськими університетами, і я дуже радий, що наші студенти активно використовують можливості, які їм надає університет. Вони беруть участь в літніх і зимових наукових школах за кордоном, стажуванні в провідних університетах Європи, Азії, виграють гранти на навчання, перемагають в міжнародних наукових конкурсах. Зокрема, студенти китайського відділення факультету лінгвістики та перекладц Олексій Таранець, Анастасія Клачун, Вікторія Олійник та Марина Косякова отримали грант на безкоштовне навчання в Китаї на найближчий навчальний рік,
- коментує Сергій Ківалов.

Навчальний процес побудований таким чином, щоб з першого курсу студенти опановували основи своєї майбутньої професії і напрацьовували практичні навички. Зрозуміло, що для цього необхідні не тільки нові методики викладання, які активно впроваджуються в Міжнародному гуманітарному університеті, а й відповідна навчальна інфраструктура. У цьому сенсі минулий навчальний рік був відзначений ще однією важливою подією - на базі університету відкрилася ультрасучасна студентська стоматологічна клініка, яка стала найпотужнішим медичним та навчальним центром нашого міста. Клініка включає в себе 13 навчально-клінічних кабінетів, де студенти Одеського медичного інституту під керівництвом досвідчених наставників - кандидатів і докторів наук вивчають тонкощі професії стоматолога. Також на території клініки розмістилися три навчальних класи і простора лекційна аудиторія. Тут створені всі необхідні умови для якісної підготовки майбутніх лікарів-стоматологів.

До слова, в Міжнародному гуманітарному університеті продовжує стрімко розвиватися стоматологічний напрям - відкрито аспірантуру за спеціальністю «Стоматологія», а також нову спеціальність «гігієніст» або «зубний технік» в Медичному коледжі. Крім того, завершено будівництво другої студентської стоматологічної клініки, яка вже зовсім скоро розкриє свої двері для всіх учнів Одеського медичного інституту і всіх одеситів.
Дуже важливою перевагою навчання в Міжнародному гуманітарному університеті і одним з головних секретів нашої багаторічної популярності серед абітурієнтів є гарантоване працевлаштування, - розповідає Сергій Ківалов. - Кілька років тому державні університети перестали працевлаштовувати своїх випускників - з них зняли такий обов'язок. Тобто закінчив університет, отримав диплом і далі роби, що хочеш. Але ж, за великим рахунком, освіта якраз для того і потрібна, щоб влаштуватися на гідну роботу, а інакше навіщо тоді диплом? Саме тому ми завжди забезпечуємо наших випускників першим робочим місцем.

На сьогоднішній день Міжнародний гуманітарний університет уклав договори про працевлаштування випускників з органами державної влади, правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, які ведуть українськими і зарубіжними компаніями, туристичними агентствами, бюро перекладів, освітніми установами. Багатьом студентам ще під час навчання пропонують працевлаштування за фахом.
Великим плюсом є і те, що університет пропонує подвійні дипломи з ряду спеціальностей - наприклад, закінчивши університет за напрямом підготовки «Міжнародне право» випускник отримує диплом відразу за двома спеціальностями: юриста-міжнародника і перекладача, на спеціальності «Міжнародна економіка» також передбачається подвійний диплом - економіста-міжнародника і перекладача, що дає додаткові можливості працевлаштування.

Ми постійно стежимо за тенденціями українського і світового ринку праці і впроваджуємо в нашому університеті тільки найбільш затребувані і перспективні спеціальності, щоб наші випускники були конкурентоспроможними. Простий приклад: зараз по всій Україні і за кордоном дуже затребуваною є професія фармацевта, і ось уже на протязі багатьох років в Одеському медичному інституті ми готуємо таких фахівців. І я хочу сказати, що фармацевтичні фірми із задоволенням беруть на роботу наших студентів ще під час навчання,
- резюмував Сергій Ківалов.

Стрімко розвивається і науковий напрям - зростає кількість захищених дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних та філологічних наук, крім того, в цьому році було відкрито докторську рада із захисту дисертацій. Вчені, аспіранти та студенти університету мають можливість публікувати результати своїх наукових досліджень у фаховому науковому виданні - «Віснику Міжнародного гуманітарного університету», а також виданнях вищих навчальних закладів України та інших країн, в тому числі, в міжнародній наукометричної базі даних Scopus. До речі, Міжнародний гуманітарний університет є одним з лідерів в рейтингу індексування Scopus.

Навчання в Міжнародному гуманітарному університеті не обмежується одними лише аудиторними заняттями і передбачає можливості для різнобічного розвитку особистості. Саме з цією метою в університеті створена краща в Україні спортивна база, що включає сучасні стадіони та спортивні зали, а також критий спортивний комплекс європейського класу на 8-й станції Великого Фонтану на самому березі моря, який став справжнім центром спортивного життя нашого міста і країни.

І така увага до спорту дає свої позитивні результати - серед студентів університету - переможці престижних всеукраїнських і міжнародних змагань, майстри спорту. Варто відзначити, що не так давно в Одесу приїжджав президент Всесвітньої об'єднаної організації карате Паоло Балаффіо, він був вражений рівнем розвитку спортивної бази Міжнародного гуманітарного університету та запевнив, що винесе на розгляд Всесвітньої об'єднаної організації карате Одесу як можливе місце проведення чемпіонату світу, який об'єднає близько двох з половиною тисяч учасників з 90 країн.

Нехай же наступаючий навчальний рік, рік шістнадцятиріччя, стане черговою вершиною на шляху подальшого розвитку Міжнародного гуманітарного університету!


Детальніше:http://www.slovo.odessa.ua/main/29915-mezhdunarodnyy-gumanitarnyy-universitet-dinamichnoe-razvitie-i-rekordnoe-kolichestvo-studentov.html#ixzz5R0eFaaq4