Новини Університету


В другий раз спорткомплекс «Університет» Міжнародного гуманітарного університету приймає учасників відкритої першості Одеської області з настільного тенісу серед людей з порушенням опорно-рухового апарату. На змагання з'їхалися спортсмени з усіх куточків України - Вінниці, Львова, Чернівців, Полтави, Херсона, Донецької області, а також з міста Тирасполя.


На відкритті змагань учасників привітав народний депутат, президент Міжнародного гуманітарного університету Сергій Ківалов.

У нас є великий досвід проведення таких заходів. Раніше на базі Міжнародного гуманітарного університету ми організували акцію длядітей з особливими потребами, а на території спортивного комплексу Національного університету «Одеська юридична академія» проходила Всеукраїнська спартакіада ​​«Сила духу». Я був щиро радий зустрітися сьогодні з учасниками змагань - вони талановиті спортсмени, які не дивлячись на труднощі зі здоров'ям, демонструють високі спортивні досягнення. Від щирого серця хочу побажати їм хороших емоцій і, звичайно, перемог.

- сказав Сергій Ківалов.


Також президент Міжнародного гуманітарного університету та Одеської Юракадемії запросив спортсменів взяти участь в субботніку, який організували студенти вузів на прибережних схилах.

Всього в змаганнях взяли участь 40 спортсменів - 35 візочників і 15 осіб з порушенням опорно-рухового апарату. Серед них - учасники чемпіонату України, а також спортсмени, які беруть участь в міжнародних кубках.

Для того, щоб система запрацювала, її треба запустити. Необхідний поштовх, і такими поштовхами є приклади таких змагань, коли люди бачать, що це можливо, що для цього є всі можливості, в цьому місті особливо. У нас є бажання і ми робимо це для того, щоб ті, хто потрапили в ситуацію з інвалідністю по життю, ті, хто вже живе з цим, щоб вони знали, що є цікаві заняття, які роблять людину вільною, які позбавляють його невпевненості в собі, в своєму тілі, які повертають спритність і любов до життя.
- поділився голова Одеської обласної організації інвалідів Олег Прохоров.
За його словами, участь у змаганнях, дозволяє людині, яка має проблеми з опорно-руховим апаратом, задіяти всі свої можливості, що допомагає їй розвиватися і відчувати себе такою як всі.

Спорткомплекс «Університет» нам наданий народним депутатом України Сергієм Ківаловим. Він традиційно підтримує наші заходи. Ми раді, що ця спортивна споруда, в якій ми зараз знаходимося, була виконана з універсальним дизайном, тобто для всіх.
- зазначив Олег Прохоров.

Серед людей з інвалідністю дуже важливо проводити будь-які заходи, в тому числі фізкультурно-спортивної спрямованості, щоб їх якомога більше залучати в суспільне життя, тому що в силу своїх якихось поразок люди в основному замикаються в собі, сидять вдома, нікуди не виходять , боячись наштовхнутися на якусь стіну нерозуміння, протистояння і так далі, тому такі заходи дають їм можливість спілкуватися між собою і показувати оточуючим, що вони теж можуть чогось добитися.
- поділився начальник одеського регіонального центру інваспорт В'ячеслав Гашібаязов.

За його словами, спортсмени-інваліди також беруть участь і в інших видах спорту. Зокрема, не так давно за підтримки центру «Інваспорт» проходили змагання з рекреаційним видів спорту. Також досить часто змагання серед інвалідів проводяться на базі спортивного комплексу «Університет».
Величезне спасибі Сергію Ківалову за те, що він надає приміщення для проведення заходів, сподіваємося, що в подальшому ці змагання стануть традиційними і ми будемо звертатися до Сергія Васильовича за допомогою. Тут створені всі умови, відмінний зал, люди радіють тому, що вони зібралися тут і мають можливість взяти участь в цих змаганнях.
- зазначив В'ячеслав Гашібаязов.

Восьмикратний чемпіон в 1-му класі з настільного тенісу Олександр Власов з Херсона має великий досвід участі в змаганнях різного рівня. За його словами, умови проведення відкритої першості Одеської області дійсно можна назвати як найбільш комфортні і вдалі.
Ми вдруге відвідуємо цей захід і дуже задоволені рівнем організації. Ми буваємо на багатьох змаганнях і хочемо відзначити, що ці змагання найкращі з тих, які проводяться в Україні. І по організації, і по комфорту проживання, і по устаткуванню, і по інвентарю - все дуже чудово. Величезне дякую. Ми проживаємо в дуже комфортних умовах на базі спеціалізованого санаторію «Одеса», в якому створені всі умови для проживання людей на візках.
- розповідає Олександр Власов.

Задоволені організацією і гості з Тирасполя. За словами майстра спорту міжнародного класу, керівника спортивного клубу інвалідів міста Тирасполя «Тірас-Ракета» Дмитра Лаврова, придністровські спортсмени беруть участь в першості Одеської області вже вдруге.
Спортивний клуб «Одеса-баскет» - це наші друзі. Як вони нас запрошують на змагання, так і ми їх до запрошуємо до себе, тому у нас тісні як дружні, так і спортивні взаємини. Я бачу тут спортсменів, які виступають і на чемпіонаті України, тому рівень серед візочників і, взагалі, серед спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату дуже високий. Дуже комфортні умови, хороший зал, гарне освітлення. Для спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату заняття фізичною культурою, спортом дуже важливі - це розвиває стан, зміцнює здоров'я. А коли людина активна, він, відповідно, і по життю себе більш активно веде, у нього гарний настрій. Тому бажаю всім через спорт домагатися якихось результатів - і все вийде.
- поділився спортсмен.

Дмитро Лавров займає 12-е місце у світовому рейтингу паратеннісістов. Не так давно він брав участь в Чемпіонаті світу, який проходив в Словенії. Зараз спортсмен готується до досягнення нових вершин і планує в складі збірної команди взяти участь в паралімпійських іграх, які проходитимуть у 2020 році в Японії.
В окремій категорії відкритої першості Одеської області беруть участь жінки. Людмила Браїлова, яка також представляє клуб «Тірас-Ракета», приїжджає до Одеси вже не перший раз. За її словами, в цьому році жіноча команда налічує набагато більше учасниць, ніж на минулих змаганнях.

Нас завжди приймають дуже тепло і привітно. Такі змагання дозволяють нам, візочникам, зустрічатися, більше спілкуватися, розвиватися, реалізовувати себе в цьому житті. Побільше б таких заходів, тому що є люди, які сидять вдома і бояться, не те щоб виїхати на змагання, бояться навіть вийти на вулицю. Їм потрібно показувати, що життя триває, треба жити, йти до якоїсь певної мети.
- поділилася Людмила Браїлова.

Серед учасників першості - не тільки візочники. 16-річна Вікторія Спіріна з Нікополя бере участь в змаганнях як по інваспорту, так і в звичайних, зі звичайними дітьми.


Мені дуже подобається їздити на змагання. Я тут уже вдруге і враження дуже хороші. У жовтні я була на чемпіонаті в Чернігові і зайняла там 3-е місце. Вважаю, що дуже важливо проводити такі змагання для інвалідів, щоб ми могли бачити, спілкуватися з такими ж людьми, як ми, допомагати один одному.
- зазначила Вікторія Спіріна.

Спорт дозволяє не тільки соціалізувати людей з обмеженими можливостями, він робить їх сильнішими. Беручи участь в таких спортивних змаганнях, багато спортсменів отримують додатковий посил до подальшої освіти, працевлаштування, створення сім'ї. Це дозволяє знайти своє місце в житті і бути корисними для інших.
Нагадаємо, раніше в спорткомплексі Національного університету «Одеська юридична академія» відбулася п'ята, ювілейна, Всеукраїнська спартакіада ​​«Сила духу», організована Фондом соціального страхування України. У спартакіаді брали участь 300 спортсменів у складі 25 команд - представників регіонів України.


Детальніше:http://www.slovo.odessa.ua/main/31026-v-sportkomplekse-mgu-proshel-kubok-odesskoy-oblasti-sredi-paratennisistov.html#ixzz5Vj2Wx0rT