Новини Університету
В 70-80-90-і роки минулого століття в нашому місті була практика: більшість навчальних закладів, в тому числі вищих, проводили суботники по благоустрою міста. Викладачі шкіл і вузів разом зі студентами та учнями, озброївшись відповідним інвентарем, виходили в погожі дні на алеї парків і прибережних схилів для прибирання і озеленення підшефних територій. Особливо велика увага приділялася в ті роки озелененню прибережних схилів - від Ланжерона і до самого мису Великий Фонтан. Тоді будівництво в цій ссувонебезпечній зоні було жорстко регламентовано, а схили зміцнювалися саме шляхом висадки рослин з потужною кореневою системою.
Сьогодні ця славна і корисна традиція практично втрачена, і лише у небагатьох керівників, мотивованих справжньою любов'ю до Одеси і всьому, що з нею пов'язано, вистачає енергії та ентузіазму відродити традицію, залучаючи до неї молодь. Ось, наприклад, в останні тижні жовтня студенти та викладачі Одеської юридичної академії знаходили можливість по кілька разів на тиждень виходити групами на прибережні схили в районі 8-ї станції Великого Фонтану.

Я вважаю, ми чітко повинні знати: якщо ми любимо своє місто, хочемо щоб воно було зеленим і щоб мало хороші спуски до моря - ми повинні попрацювати. Ми переконалися: коли висаджуємо на схилах дерева, то отримуємо найкращий результат, а найголовніше - довговічний, тому що сосна - дерево-довгожитель, і чим більше вона зростає, тим краще утримує грунт своїм корінням. Якби ми не проводили тут таку роботу, то була б така ж ситуація, як на 16-й станції Фонтану, як в Крижанівці, як в Іллічівську, де ділянки сповзають в море. Я, як народний депутат, відправив звернення і до прем'єр-міністра, щоб виділили кошти з державного бюджету на берегоукріплювальні роботи.
- каже президент Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету Сергій Ківалов.

Дійсно, за останні півтора-два десятиліття тут висаджено вже близько 20-ти тисяч хвойних дерев і чагарників. Їх по естафеті передають з випуску в випуск студенти Юракадемії і Міжнародного гуманітарного університету. За деревами тут дбайливо доглядають, удобрюють і поливають їх. А коли бачать, що якесь деревце погано приживається - пересаджують його в менш агресивне середовище, на ділянку схилу, де вітри дмуть тихіше, а сонечко пригріває сильніше. З кожним роком паркова зона на цій ділянці схилу все більше радує місцевих жителів.

Ми давно тут живемо і пам'ятаємо, яким запущеним був цей схил. Зелені було мало, а сміття - багато. Сходи були дерев'яні, аварійні. Сьогодні тут приємно проводити час з дітьми і з тваринами. Жителі нашої вулиці самі намагаються підтримувати тут порядок, але, на жаль, іноді це буває складно робити. Ось, буває, приїжджають сюди такі «відпочивальники», що не тільки смітять, а й дерева підпалюють, але ж вони живі, їх шкода. І добре, що є така людина, як Сергій Васильович, який невтомно прагне все це виправити і піклується, щоб все було красиво і добре.
- каже тутешній старожил Микола Іванович.
Дійсно, люди всі різні. І часто те, що нас радує, деяким погано вихованим особистостям здається просто нестерпним. Мабуть, існує якась психічна деформація у таких людей, що прагнуть спотворити, покалічити все красиве. На щастя, в Одеській юракадеміі протилежна тенденція - тут прагнуть (і успішно) прищепити любов до Одеси навіть студентам з інших регіонів.

Ось студент факультету прокуратури та слідства Павло. Він - майбутній прокурор, приїхав з Івано-Франківська.
Я добре вмію висаджувати дерева, навчився вдома. І ось вирішив: скоро випуск, треба залишити після себе добрий слід в цьому місті. Може, через якийсь час сюди мої діти приїдуть вчитися, я зможу показати їм «моє» дерево. А може, і сам буду приїжджати - обов'язково прийду в це красиве місце.
- каже Павло.
Дійсно, парк на схилі радує око. А про те, що тут було раніше, нагадують залишки будівельного і побутового сміття, на які натикається лопата при ритті лунок для посадки дерев.

Зараз саме час для висадки рослин. Я сподіваюся, що у нас є в запасі ще добрий місяць гарної погоди, але робота намічена велика, і тому ми збираємося тут так часто, як тільки можемо. Ми показуємо, як це потрібно робити. А якщо залишити цю роботу - незабаром тут виростуть тридцятиповерхові житлові будинки. Для того щоб цьому перешкодити ми кожне висаджене дерево беремо на баланс, тоді його знищення тягне за собою серйозні санкції.
Тут, по території, яка належить Одеській Юракадемії і Міжнародному гуманітарному університету, проходить траса Здоров'я. Безумовно, ми контролюємо хід робіт на цій ділянці, прагнемо, щоб ця частина траси була зразковою. А для цього недостатньо просто укласти плитку. Зверніть увагу, з лівого боку йде траса Здоров'я, а ми тут висаджуємо дерева. По інший бік траси - спортивний майданчик з тренажерами. Ось це буде справжня траса Здоров'я. І я вдячний моїм колегам і студентам за участь в цій відповідальній проект, яким я, зізнатися, пишаюся.

- каже Сергій Ківалов.
Натхненні прикладом студентів, до суботника приєдналися параспортсмени.

Вони прибули на змагання з настільного тенісу в спорткомплекс МГУ на 8-й станції Великого Фонтану зі всієї країни. Учасники кубка області вирішили допомогти молоді: благоустрій міста спортсмени вважають за обов'язок кожного одесита.

Ми проводимо змагання, місце для яких надав президент Міжнародного гуманітарного університету Сергій Васильович Ківалов. Вітаючи нас з відкриттям змагань, він згадав про те, що тут в цей час проходить суботник, і важливо, щоб висаджені сьогодні сосни прижилися. Серед нас є дуже серйозні фахівці з висадки сосен, і, звичайно, ми вирішили приєднатися до цієї акції, тому що нам не байдужа доля цих схилів, Траси здоров'я, яка тут буде проходити, та й взагалі всього нашого міста.
- каже голова Одеської обласної організації інвалідів Олег Прохоров.

Дуже важливо зберігати природу, а якщо є можливість поліпшити - посадити дерево, привести в порядок територію - чому б і ні? Вважаю, до цього кожен повинен прагнути.
- підтримує Олега спортсменка Маргарита Буняєва.

Хотілося б, щоб це було щодня. Але так як не виходить, то використовуємо будь-яку можливість, - каже учасник кубка області Олег Соколов. - Це дуже важливо для нас, для одеситів - це наше повітря, це наше майбутнє.

А місцеві старожили, на чиїх очах змінилися схили і набережна, пишаються своїм народним депутатом.
Ви бачите цю драбину, яка вона добротна і доглянута? Це єдиний упорядкований спуск до моря на всій доступній для огляду ділянці узбережжя. Раніше був прохід в районі Морського провулка, але зараз там ведеться будівництво будинку, і доступ до стежки перекритий, та й сама стежка засипана будівельним сміттям. А ці сходи були ще в бутність «Червоних Зір», її реконструювали ще в шістдесяті роки. А з тих пір схил сповзав, щаблі розсипалися, а у влади ніколи не було грошей і бажання ремонтувати сходи. І тільки останнім часом, коли побудували спорткомплекс, Сергій Ківалов відновив сходи і поставив перила. А вздовж сходів, ви бачите, влаштовані лотки для стоку води, щоб не розмивало схил. По-хазяйськи все зроблено.
- каже мешканка вулиці Береговій Людмила Іванівна.
Зрозуміло, поле діяльності не обмежується лише цією ділянкою узбережжя. Ініціативні студенти одеських вузів також проводять подібні суботники в багатьох міських парках - парку Перемоги, парку Шевченка, території міжрейсової бази моряків і в інших районах.


Детальніше:http://www.slovo.odessa.ua/main/31038-masshtabnaya-programma-blagoustroystva-pribrezhnyh-sklonov-v-odesse-prodolzhaetsya.html#ixzz5VnnStULJ