Академічна мобільність – це інтеграційний процес в сфері освіти, який надає можливість студентам, аспірантам, викладачам брати участь в різних навчальних або навчально-дослідних програмах. Основними цілями таких програм є підвищення якості освіти, розвиток міжкультурного обміну, підготовка майбутніх кваліфікованих фахівців.
Академічна мобільність у Міжнародному гуманітарному університеті організована через впровадження механізму студентського обміну. Розвиваючи мобільність студентів, МГУ бере участь в процесах інтернаціоналізації та глобалізації, розвиває процес підготовки професіоналів, висококваліфікованих фахівців; підтримує соціальні, економічні, культурні взаємини.
Сьогодні цілеспрямовані студенти Міжнародного гуманітарного університету можуть отримати досвід перебування в умовах іншого закладу вищої освіти. У рамках реалізації договору між Харківською державної академією культури та Міжнародним гуманітарним університетом, відбулася друга зустріч викладачів та студентів кафедри телебачення факультету кіно, -телемистецтва ХДАК та кафедри кіно та телебачення факультету мисцетва і дизайну МГУ,  метою якої була реалізація договору про співпрацю, здійснення спільної освітньої та наукової діяльності,  обмін досвідом організації й методики проведення занять, освітніх технологій.
Програма візиту студентів МГУ в ХДАК була насичена і цікава:
▪ зустріч з викладачами та студентами кафедри телебачення ХДАК;
▪ участь в роботі творчої майстерні в Харківському обласному палаці дитячої та юнацької творчості;
▪ участь в майстер-класі Володимира Миславського «Виразні засоби кінематографа»;
▪ прослухали лекцію Валерія Бескорського о реверберації в звукорежисурі;
▪ познайомилися з базою практики ХДАК телекомпанією «Симон»;
▪ взяли участь в обговоренні питань круглого столу про проблеми аудіовізуальної освіти.
Все це допоможе нашим студентам закріпити, систематизувати, розширити і поглибити знання, набуті в процесі навчання.
Звичайно, був кінопоказ дипломних робіт харків'ян і одеситів, кінематографічна екскурсія по Харкову, вечірня культурна програма.
Серед питань, якими цікавилися харківські студенти, були програми практики та подальшого стажування, насиченість навчання, умови побуту студентів та можливість заняття спортом. Студенти МГУ зосередили увагу на  усіх перевагах матеріально - технічної бази,  яку використовують, и яка допомагає розширити і поглибити знання, набуті в процесі навчання, щоб   придбати якісну європейську освіту.
Такі візити сприяють збереженню і зміцненню тенденцій динамічного розвитку, яке має прекрасні перспективи. Модель і досвід подібної співпраці заслуговують на пильну увагу.