24 і 25 листопада в Одесі проходив національний чемпіонат України з карате. Змагання такого рівня в нашому місті вперше. Чемпіонат проходив у кращому залі міста - спорткомплекс Міжнародного гуманітарного університету на 8-й станції Великого Фонтану.

"В Одесі карате історично завжди було на дуже високому рівні. Це найбільш розвинений регіон в цьому виді спорту і одна з найсильніших обласних федерацій, тому ми дуже раді, що сьогодні проводимо чемпіонат в прекрасному місті Одесі. У 2016 році рішенням Міжнародного олімпійського комітету карате було прийнято, як олімпійський вид спорту. Змагання з цього виду спорту пройдуть на літніх Олімпійських іграх в Токіо в 2020 році. Це було надзвичайним поштовхом для нашого виду спорту, і з кожним днем, кожним роком все більше людей займаються карате, у нас з'являються нові клуби і, звичайно, чемпіонат України - це той показник, який дає можливість відстежувати цю динаміку." - розповідає президент української федерації карате Сергій Левчук.

Всього в змаганнях взяли участь близько 500 спортсменів з 14 областей України. Як розповів Президент одеської обласної федерації карате Олексій Коханець, в минулому році чемпіонат України, який проходив в Чернівцях, зібрав до 450 спортсменів, тобто динаміка зростання учасників щороку становить близько 10%.

«Для Одеси - це дуже престижно приймати такого рівня турнір з олімпійського виду спорту - карате.
 Наша область вдруге взяла на себе проведення такого турніру. У 2015 році це було місто Чорноморськ, і зараз це місто Одеса. Вважаю, що для нас це дуже добре, що ми приймаємо такий чемпіонат саме тут. Рівень спортсменів високий, і для наших атлетів добре, що вони вдома і борються за путівку в збірну команду України.» -  зазначив Олексій Коханець.

«Дуже гарне приміщення, все організовано на високому рівні. Спортсмени одночасно змагаються на чотирьох татамі. Хочу подякувати президента Міжнародного гуманітарного університету, народного депутата України Сергія Васильовича Ківалова за його підтримку і за можливість проводити змагання в цьому приміщенні.» - зазначив Юрій Бузько.

За словами мецената, Українська федерація карате сьогодні знаходиться на передових місцях і займає лідируюче положення в Європі.

«Українська збірна постійно входить в 20-ку. На минулому чемпіонаті Європи ми зайняли 4-е командне місце. Дійсно, зараз карате у нас на дуже високому рівні знаходиться, дуже багато сильних клубів, сильних спортсменів, зокрема, в Одеській області це Анжеліка Терлюга, Аніта Серьогіна, Анастасія Степашків. У нас дуже багато в Одеській області таких спортсменів, які потенційно можуть отримати ліцензію і потрапити на Олімпійські ігри в Токіо 2020. А для кожного спортсмена такий турнір - це вищий рівень, куди можна потрапити і отримати відповідні медалі. Всі ці дівчата вигравали чемпіонати Європи, були призерами Чемпіонату світу, вигравали етапи Серії А і кубка Світу.» - зазначив Юрій Бузько.

В ході урочистого відкриття чемпіонату Юрій Бузько від імені об'єднання громадян «Країна» вручив Президенту федерації Сергію Левчуку орден «За разбудову України».Також нагородами були відзначені Президент одеської обласної федерації Олексій Коханець і спортсмени-чемпіони, які також були присутні на турнірі.
Чемпіонка Європи, призер чемпіонату світу Аніта Серьогіна з Чорноморську приїхала на змагання в якості тренера. Вона поділилася своїми враженнями про перемогу на Чемпіонаті світу.

«Я просто дуже цього хотіла, і у мене була велика підтримка. Коли я вже стояла на п'єдесталі, я відчувала, що за мною вся країна, і я не підвела ні її, ні хлопців, ні тренера, і я була щаслива в той момент, і розуміла, що це найвище досягнення. Дуже хочеться це повторити.» - розповідає Аніта Серьогіна.
Місяць тому на Чемпіонаті світу в Мадриді титул срібного чемпіона світу виборов спортсмен Валерій Чоботар з Чернівців. Карате він займається вже 20 років зі своїх 25.
«Це було неймовірне почуття, коли я потрапив у фінал. Я був надзвичайно щасливий, тому що мені вдалося реалізувати те, над  чим ми працювали. Це був перший чемпіонат світу, який проводився в якості олімпійського виду спорту, тому ця медаль - історична. Я був радий не тільки за себе, але і за тренерів, вони виконали велику роботу і отримали результат.»- поділився Валерій Чоботар.
Учасники змагалися в категоріях - кадети, юніори, молодь та дорослі. Чемпіонат України стане першим етапом відбору до складу національної та молодіжної збірної України на 2019 рік.