Вперше у щорічному чемпіонаті інтелектуалів «Що? Де? Коли?» були представлені знавці Міжнародного гуманітарного університету, Юридичного коледжу. Всього у розумі і кмітливості у Чемпіонаті на Кубок президента НУ «ОЮА» Сергія Ківалова змагалися одинадцять команд.

Ті, хто брав участь уперше, помітно хвилювалися.
«Це моя перша Гра «Що? Де? Коли? », - розповіла перед початком першого туру студентка 4 курсу МГУ Аріна Глазиріна.
До питань готуємося найнесподіваніших. У нас дуже згуртована група сподвижників з 18 осіб. Всім, звичайно, хотілося взяти участь у Грі. Але є правила. Тому тут нас шестеро учасників, а решта - в групі підтримки.»
Кожен з двох турів включав по дванадцять питань, вельми каверзних і складних, на мій погляд. Але це тільки моє недосвідчені думку. У перерві після першого туру ми розговорилися зі студентом другого курсу магістратури факультету цивільної та господарської юстиції НУ «ОЮА» Костянтином Оніщуком:
«Гарні питання. Ми взяли 9 з 12-ти питань. Це непогано, але за нашими підрахунками повинно було бути одинадцять. Але в ході обговорення щось пішло не так. А, почувши відповіді, зрозуміли, як близько ми були до них! У нас достатньо досвідчена команда однодумців, що склалася півтора роки тому, під назвою «1794». Чому? Тому що це рік заснування Одеси. Ми і раніше перетиналися в нашого студентського життя, на конференціях, олімпіадах, а тепер стали однією згуртованою командою. Через кілька днів ми візьмемо участь в брейн-рингу по праву.
Мені вдалося відгадати лише одне питання: визначивши російський аналог англійського прислів'я «Якщо ляжеш з собаками, встанеш з блохами» - «З ким поведешся, від того й наберешся.»
Питання - колегіальний плід праці членів Оргкомітету Чемпіонату. У нього входить і заступник голови профкому НУ «ОЮА» по роботі зі студентами Адріана Вавринчук:

"Це жива гра, що виключає будь-які порушення, підказки, використання гаджетів. Порушників чекає дискваліфікація. А у студентів є право оскаржувати питання.
Участь в інтелектуальних іграх для наших студентів і викладачів - це можливість розвивати свої знання і кмітливість, урізноманітнити студентське життя.
У наступному році ми хочемо зробити цей Чемпіонат більш масштабним, запросивши для участі в ньому і інші університети міста. "
Було три призових місця і три Кубка переможцям. На випадок, якщо дві найсильніші команди наберуть однакові бали, були заготовлені додаткові питання. Але вони не потрібні були.

Отже, третє місце на Чемпіонаті, як це часто буває, зайняли ... новачки - команда МГУ, що дала 12 правильних відповідей.
Друге місце дісталося команді соціально-правового факультету НУ «ОЮА». Хлопці впоралися з 17-ма питаннями.
А перше місце і головний Кубок завоювала команда факультету цивільної та господарської юстиції, яка відповіла правильно на 18 запитань.
Після перемоги Костя Онищук розкрив деякі секрети успіху:
"Перемогу визначає багаж знань, поглиблене вивчення наук і предметів. Треба якомога більше читати, цікавитися, впізнавати для себе щось нове."
 Досягненню своєї команди радів доцент кафедри перекладу та мовознавства МГУ Владислав Дронов:
«Ми проводимо Відкриті чемпіонати і у нашому вузі. Завдяки підтримці нашого президента Сергія Ківалова цей рух у нас дуже розвинений. У ньому беруть участь і студенти, і учні одеських шкіл. Але в чемпіонаті, який у восьмий раз організував Національний університет «Одеська юридична академія», команда МГУ брала участь уперше. Ми зібрали команду, в яку увійшли і студенти, і викладачі, і аспіранти. Питання були різні. І можна сказати, що деякі питання, які ми не взяли, нам сподобалися більше, ніж ті, які ми взяли. Вони були більш цікаві, і від цього ще більш прикро».
Але ж головне, як відомо, не перемога, а участь. Фортуна - дама примхлива і непостійна. А щоб більше щастило, потрібно більше працювати.
Відзначимо, що на протязі багатьох років Національний університет «Одеська юридична академія» надає свої аудиторії і зали для проведення міських турнірів і конкурсів з інтелектуальних ігор «Своя гра», «Ерудит-квартет» і «Що? Де? Коли? ». Традиційно в них беруть участь учні міських шкіл, Рішельєвського ліцею, Маріїнської гімназії і Гімназії № 1. Попереду - плідна співпраця, а у всіх бажаючих є можливість в стінах Юракадемії і Міжнародного гуманітарного університету продовжувати займатися улюбленим захопленням і всебічно розвиватися.