Новини Університету
Четвертого грудня в Спортивному комплексі Міжнародного гуманітарного університету відбувся ХI-й Міжнародний турнір з дзюдо серед юніорів пам'яті Лері Накані.
У майстерності єдиноборства змагалися близько двохсот спортсменів з семи країн Європи.Лері Накані - знаменитий дзюдоїст, майстер спорту міжнародного класу, п'ятикратний чемпіон СРСР, чемпіон Європи, багаторазовий володар Кубка Європи і світу. Етнічний грузин і справжній одесит, вихованець Центру спортивних єдиноборств «Олімпійські надії» Національного університету «Одеська юридична академія».Ще будучи юнаком, Лері переїхав до Одеси, тут навчався та тренувався. Виступав у складі збірної СРСР, захищаючи Україну. Лері Накані був і прекрасним тренером: завдяки його якостям наставника десятки юнаків досягли великих висот в спорті. На жаль, кілька років тому Лері Накані передчасно пішов з життя. Але його справа живе, а ім'я - не забуте.Турнір дзюдоїстів, як і десятки інших спортивних змагань в місті, проводиться на спортивній базі МГУ на 8-ій станції Великого Фонтану. Президент вузу, народний депутат України Сергій Ківалов незмінно підтримує одеських спортсменів, які високо цінують його внесок в розвиток вітчизняного спорту.
Ось що розповів меценат турніру - президент Федерації Кудо в Грузії Давид Хохуташвілі:«Приємно, що турнір набув інші масштаби, отримав статус міжнародного, і все більше країн приймає в ньому участь. Хочу висловити величезну подяку всім, хто допомагає в організації цього турніру. Особливо хочу подякувати Сергія Васильовича Ківалова, який надав для проведення чемпіонату цей прекрасний зал. Хотілося б побачити яскраві виступи і відмінні результати. А в цілому я мрію, щоб більше хлопчиків займалися дзюдо і вели здоровий спосіб життя. »Сам Давид Хохуташвілі теж довгі роки займався дзюдо, передавши потім естафету юним спортсменам. Секрет успіху, на його думку, досить простий. Це дисципліна.
«Лері Накані, Фируз Маргіані для мене були кумирами. Я на їхньому прикладі ріс. Їх внесок у розвиток вітчизняного спорту величезний, як для України, так і для Грузії. І таких спортсменів і спортивних тренерів не можна забувати »- підкреслив меценат.Ось уже втретє змагання проходили під патронатом Консульства Грузії в Одесі.
В урочистій церемонії відкриття взяли участь: Генеральний консул Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі, директор Департаменту міжнародних зв'язків Одеської міськради Світлана Боєва, володар шести медалей на Чемпіонатах світу з дзюдо Георгій Зантарая. Запально виступив ансамбль «Сакартвело».«11 років турніру - а як в перший раз, - зізнався президент Федерації дзюдо в Одеській області, володар 5-го дана Леонід Раскін. - Приїхали учасники різних рівнів. З самого початку створилася інтрига, коли програли лідери. Після того, як до змагань підключилася грузинська сторона, турнір набув ще більшої популярності і значимість. Лері Накані мав не тільки унікальною технікою дзюдо, але і високими духовними людськими якостями. Нам його дуже не вистачає. Він багато чого міг би дати нашим спортсменам, юніорам. »Під прапорами своїх країн вийшли на майданчик спортсмени, Латвії, Румунії, Грузії, України, Туреччини, Молдови, Болгарії. Оцінюють виступи спортсменів судді міжнародної категорії.
В першу чергу, змагання є переглядовими і сприяють популяризації цього виду спорту серед молоді. Цікава також його історія. Дзюдо зародилося в токійському буддистському храмі і має значну філософську складову.Один з організаторів турніру - заслужений тренер України, доцент кафедри фізичного виховання Національного університету «Одеська юридична академія», головний тренер Одеської області з дзюдо Іван Чортів:«Наш турнір збирає найперспективніших спортсменів з різних країн. Ми плануємо і надалі розширювати географію турніру. Становлення одеської школи дзюдо проходило поступово. Досить сказати, що першим чемпіоном в одеській і українській школі дзюдо був Геннадій Яременко. Нині він - чемпіон Європи та світу, багаторазовий призер і володар Кубка світу та Європи.»
Відзначимо, що в цьому році клуб "Олімпійські надії" Одеської Юракадемії, за який раніше виступав Лері Накані, завоював більше сотні медалей вищої проби Чемпіонатів світу та Європи з різних видів спорту.
Геннадій Яременко був на турнірі в якості почесного гостя. Зараз він є засновником і президентом дзюдо-клубу «Randory».«Ми з Лері Накані тренувалися разом в одному залі протягом багатьох років. Входили до збірної країни і представляли Одеську область і Україну. Він був дуже відкритою, харизматичною людиною. І цим Турніром ми увічнили його ім'я, - розповів Геннадій Яременко. - Я прийшов в дзюдо після самбо, не розлучаюся з цим японським єдиноборством донині. І думаю, що це найцікавіший вид спорту в світі і в Олімпійській хартії. Зараз дзюдо динамічно розвивається. Змінюються правила, і гра стає більш популярною і зрозумілою для глядачів. У нашому клубі «Randory» діти починають займатися дзюдо з 4-5 років. В основному це хлопці шкільного віку. Цей вид спорту дає їм можливість всебічно розвиватися. Нещодавно одесити повернулися з Всеукраїнського турніру, де виступили досить успішно. »