Будівництво першої в Україні Загальноосвітньої церковно-приходської школи вже на фінальній стадії. Загальні ремонтні роботи завершені, а всередині проводять комунікації і прокладають тепломережу. Однією з головних прикрас школи стане мозаїчне оздоблення фасадної частини. Кращі майстри країни вже приступили до роботи.

На даний момент викладено три мозаїчних ікони - Сергія Радонезького, Іоанна Богослова та Херувими, а також головний церковний орнамент. Якість виконання робіт контролює особисто ініціатор будівництва школи майбутнього - народний депутат України Сергій Ківалов.

"Ми могли б закінчити будівництво вже на даному етапі - побудували коробку, пофарбували, побілили, набрали школярів, урочисто перерізали стрічку - і ось Вам школа. Ні, ми пішли від такого підходу - аби було. Ви зверніть увагу, які тут класи - просторі, світлі з високими стелями. Тут все робиться індивідуально. Ми не припиняємо роботу, і, хоча на вулиці мінусова температура, тут у нас тепло і працюють майстри. І я хочу сказати, що ми збирали майстрів з усієї України, тому що зараз дуже мало залишилося таких людей - справжніх професіоналів своєї справи. Але ж ми будуємо кращу в місті школу і всі роботи повинні бути виконані бездоганно. "
- впевнений ініціатор створення в Одесі Загальноосвітньої церковно-приходської школи, народний депутат України Сергій Ківалов.

Справжні витвори мистецтва викладають унікальним склом, яке виготовляється як в Україні, так і за її межами. Майстри кажуть, що навесні вже монтуватимуть готові вироби.

"Мозаїку ми виготовляємо на фасад школи - її саму верхню частину - яка вінчає арку, що знаходиться біля купола. Головна особливість, що мозаїка зроблена з дуже гарного матеріалу - це класична смальта - смальта кольорова, смальта золота. Ось золота смальта - це сусальне золото, запечене між двома стеклами. Тобто це дуже довговічні, класичні матеріали."
- коментує майстер мозаїчної ікони Андрій Чаркін.

У школі розташовані два храми: верхній - Сергія Радонезького - покровителя всіх учнів - і нижній - Іоанна Богослова. Останній виконаний у візантійському стилі. Найближчим часом тут завершать установку ліпнини та провідні художники-іконописці почнуть розпис храму.

"Змінилося, насправді, чимало. Тому що ми поблизу вже до завершення полепнінним виробам храму Іоанна Богослова, останні елементи розробляються, вони монтуються. І ми буквально через місяць-два приступаємо до розпису цього храму. Зараз розробляється макет, розробляється детальна візуалізація - як розпис буде виглядати. Все буде написано художниками-іконописцями в каноні. Обов'язково будуть присутні елементи розпису перших століть християнства."
- розповів настоятель храму Сергія Радонезького Сергій Кударенко.

У школі, яка стане найбільшою в Одесі, навчатимуться понад 1000 дітей. Площа навчальних класів складе близько десяти тисяч квадратних метрів. А загальна площа чотириповерхового комплексу - близько 17000. На базі школи буде працювати унікальний спортивний комплекс. На першому поверсі розташований басейн на 6 доріжок з трибунами і спортивний зал для ігор у футбол, волейбол, баскетбол з висотою стель близько шести з половиною метрів. Актовий зал розрахований на 800 осіб, до нього передбачений окремий вхід.

"У лівому крилі нашої школи ми створюємо все необхідне, щоб діти займалися спортом, творчо розвивалися. І я думаю, у нас це неодмінно вийде в найкоротші терміни, адже вже зараз ми знаходимося на стадії завершення будівництва."
- резюмував Сергій Ківалов.

Зараз просторий спортивний комплекс, актовий зал і шкільне кафе готуються до установки сучасного європейського обладнання. Крім високої якості оснащення приміщень, школа унікальна і в архітектурному виконанні - в черговий раз підкреслює директор компанії «Стикон». Поєднання різних стилів і епох відбивається на декоративній ліпнини та оздобленні головного входу.

"Вона унікальна, в першу чергу, як для нас, будівельників - це архітектурно. Використання найсучасніших технологій дозволило зробити те, чого немає в інших школах. Це буде неординарна школа. Школа народжується завдяки одній людині - її ініціатору Сергію Васильовичу Ківалову. Він настільки неординарно підходить до вирішення того чи іншого завдання, що потім ми самі думаємо, чому у нас, будівельників, не виникла така ідея. Сьогодні ми знаходимося на стадії завершення роботи, сподіваємося, що 1 вересня школа буде відкрита.
- висловив надію Леонід Крючков - директор компанії «Стикон».

Нагадаємо, що вже два роки поспіль при храмі Сергія Радонезького працює недільна школа, де викладають такі дисципліни як храмоведення, Закон Божий, прикладне мистецтво і церковний спів. Заняття проходять щонеділі о 13:00. Додаткову інформацію можна дізнатися за телефоном 798-95-24. А внести свій вклад в будівництво унікальної Загальноосвітньої церковно-приходської школи може кожен бажаючий. Для цього створено спеціальний благодійний фонд. Імена меценатів назавжди увійдуть в історію створення школи майбутнього.