Президент Міжнародного гуманітарного університету та Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов зустрівся з Генеральним консулом Республіки Туреччина в Одесі Садином Аййилдизом. Вони обговорили добросусідські відносини між країнами і міжнародне співробітництво в сфері освіти.

«Наші країни, Україну і Туреччину, багато що пов'язує, і не тільки в сфері дипломатії і туризму, а й у сфері освіти. Наприклад, в Одеській юридичній академії та Міжнародному гуманітарному університеті навчається багато студентів з Туреччини. А наші викладачі і студенти виїжджають і в Стамбул, Анкару і відвідують десятки інших турецьких вузів. Таким чином, вони набувають міжнародний досвід. Більш того, в Міжнародному гуманітарному університеті на факультеті лінгвістики і перекладу студенти також можуть вивчати турецьку мову. У нас є викладачі, які читають лекції на турецькій мові. Саме цей напрямок і дозволив збільшити кількість іноземних студентів. Наші зв'язки міцні, Ви будете переконуватися в цьому щодня, працюючи в нашому місті», - сказав Сергій Ківалов.

«Мені, як дипломату, пощастило, що я був направлений саме в вашу країну, в ваше місто. За короткий час, що я тут перебуваю, я відчув атмосферу доброзичливості, тут створені позитивні умови для роботи і життя. Лідер моєї країни вивів взаємини між нашими країнами на рівень партнерства, і я бачу багато привабливих напрямків для ділового співробітництва також і в регіонах. Особливо це відноситься до Одеського регіону. Ви, як академік, як досвідчена людина, знаєте користь таких відносин і розумієте, що потенціал вичерпаний далеко не повністю. Я завжди готовий підтримувати розвиток ділового співробітництва між країнами в сфері освіти, також, як і партнерства в інших напрямках, економічної, культурної, туристичної сферах», - зазначив пан Садина Аййилдиз.

Відзначимо, студенти та викладачі Юракадемії проходили стажування в Анатолійському університеті - четвертому в світі вузі за кількістю студентів. Їх число досягає майже трьох мільйонів. Крім цього, декан юридичного факультету університету Анадолу професор Уфук Айдин читав лекції студентам в Одесі і Києві, зустрічався з президентом Юракадемії і Міжнародного гуманітарного університету з метою посилення співпраці між університетами.

Найближчим часом також буде реалізована програма обмінів Мевляна між університетом Чукурова і університетом Хацеттепе в Анкарі.

Також Сергій Ківалов запропонував Генеральному консулу Республіки Туреччина Садина Аййилдизу навесні цього року прочитати лекцію про свою країну майбутнім дипломатам - студентам факультету міжнародних правових відносин Юракадемії і студентам Міжнародного гуманітарного університету. Садина Аййилдиз запевнив, що зробить це з задоволенням і вважає такий досвід корисним для обох країн.

«Якщо у двох сторін є таке сильне бажання співпрацювати в цій області, нам, дипломатам залишається мало - сприяти розвитку добросусідських відносин. Те позитивне ставлення і прагнення розвивати наші відносини, яке я встиг відзначити за словами Сергія Васильовича Ківалова, мотивує нас до плідної роботи. На сьогоднішній день вже є конкретна робота, конкретна мета, яку ми ставимо перед собою для того, щоб розвивати і продовжувати наші відносини. Ми завжди готові до співпраці», - каже Садина Аййилдиз.

Крім цього, зазначимо, що одеські вузи з Туреччиною пов'язує і те, що турецький політичний діяч, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу є почесним доктором Honorius Causa Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету.

У вузах навчається велика кількість студентів з Туреччини, особливо в Міжнародному гуманітарному університеті, який є лідером за кількістю іноземних студентів, які здобувають тут вищу освіту. Зараз в Міжнародному гуманітарному університеті проходить фотовиставка «Стамбул-Одеса», присвячена встановленню дипломатичних відносин між нашими країнами.