Новини Університету25 січня. Тетянин день. Його особливо шанують віруючі. Його святкує студентство. Йому присвячують вірші, пісні, фільми. Цей день - як промінь сонця в середині зими.


Знаменно, що День святої Татіани християни відзначають вже двадцять століть. Історія житія і мучеництва цієї подвижниці, що жила в Римі на початку третього століття нашої ери, добре відома і сьогодні і вражає стійкістю і істинною християнською самопожертвою. Незважаючи на жорстокі тортури, ранньохристиянська мучениця, подібно Господу, стійко переносила страждання і молилася Богу про напоумлення своїх мучителів.
У народі свята Татіана шанується як небесна покровителька студентів і учнів. І не випадково перший студентський храм в Україні, споруджений в Одесі в 2006 році поряд з Національним університетом «Одеська юридична академія», носить ім'я святої мучениці Татіани. Церква будувалася, в християнській традиції, - всім миром: викладачі, студенти, випускники Одеської національної юридичної академії з усієї України. Допомагали і прості громадяни. Патронував будівництво президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов.

За досить невеликий період часу храм святої Татіани став духовним маяком, до якого звертають погляди десятки тисяч віруючих, і невпинно виконує свою головну місію - духовне просвітництво і виховання. Однією з найважливіших святинь храму є ікона Святої мучениці Татіани з часткою її міці.

Багато інших ікон були написані спеціально для одеської церкви афонськими ченцями. Це - Іверська ікона Божої Матері, ікона «Скоропослушниця», ікона «Годувальниця» і «Всецариця».
Побудований за унікальним, який не має аналогів, проекту, студентський храм в Одесі є і справжнім шедевром архітектури та іконопису.


І в цьому році 25 січня з раннього ранку у студентського храму Святої мучениці Татіани на 4-ій станції великого Фонтану було дуже багатолюдно. Престольне свято в День пам'яті святої Татіани, традиційно проходив урочисто, при великому скупченні народу, не міг вмістити всіх парафіян, які прийшли сюди, щоб піднести свої молитви до Спасителя і Святої мучениці Тетяни.
13 років тому 3 вересня 2006 року обряд освячення храму Святої мучениці Татіани здійснювали Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української православної церкви Блаженніший Володимир разом з Митрополитом Одеським і Ізмаїльським Агафангелом.
І сьогодні, через роки, владика Агафангел вів святкову Божественну Літургію, після якої відбувся урочистий молебень.

Татіана була велика свята, що зазнала від язичників муки і гоніння. І вона стала небесною покровителькою молоді та студентів, - нагадав Владика Агафангел. - Національний університет «Одеська юридична академія» гідно виконує свою місію, готуючи освічених і, що важливо, затребуваних молодих людей з різних напрямків діяльності. Тим самим, цей вуз вносить великий внесок у державне будівництво і діяльність країни. Душею цієї всієї великої команди викладачів, професорів, доцентів є Сергій Ківалов. Сергій Васильович був ініціатором будівництва студентського Храму, що є сьогодні духовним центром нашої єдності. Його приклад наслідували інші. Дай Боже, щоб це свято було радістю не тільки молоді, а й усього народу. Сила нашого народу і країни - в єдності, в творенні духовних основ.
Разом з сім'єю на святковій службі перебував і Сергій Ківалов.
«

Земний шлях мучениці Татіани - приклад непохитності віри і великої духовної сили. Ця свята вважається покровителькою всіх студентів. Саме тому 13 років тому при Національному університеті «Одеська юридична академія» ми відкрили перший в Україні студентський храм. Не випадково наші студенти займаються благодійністю, роблячи це за покликом серця. Такою є одна з особливостей нашого університету: ми намагаємося дати студентам не тільки якісну освіту, а й духовне виховання, зробити їх справжніми Людьми з великої літери, яким не чуже співчуття. Як свідчить відомий афоризм, поки людина відчуває біль - вона жива, і тільки поки вона відчуває чужий біль, вона - людина. Мою дочку також звуть Тетяна, у неї сьогодні день Ангела, і я був щиро радий бачити, як багато людей відвідали богослужіння, щоб з'єднатися в спільній молитві.»

«Сьогодні чудове свято, яке ми щороку відзначаємо в храмі Святої мучениці Татіани, покровительки студентів. І в цей день було багато людей, всі вони молилися, причащалися, сповідалися. Мені здається, що храм - це, напевно, єдине місце, де всі ми, незалежно від національності - росіяни, українці, білоруси, гагаузи, ми всі брати, ми всі відзначаємо це чудове свято. І якщо є в душі любов, і є Бог в серці, то у нас все вийде.
Я хотіла б всім Тетянам і всім нам українцям побажати миру, добра, благополуччя, нехай наша країна буде сильна, нехай наше місто буде багатим, а в кожній родині буде достаток і любов!» - сказала Тетяна Ківалова, доктор юридичних наук, професор.
У числі тих, хто молився в цей день традиційно було багато Тетян. Вони прийшли, щоб в стінах цього прекрасного храму, отримати допомогу Божу за молитвами своєї небесної покровительки.
Для Тетяни Волянюк, випускниці Одеської юридичної академії, стало вже традицією відвідування цього Храму, тим більше - в свої іменини:
«Зовсім нещодавно я отримала червоний диплом магістра. Я закінчила факультет міжнародно-правових відносин та вже працюю за фахом. Я була на службі в храмі кілька днів тому, на Водохреща. І сьогодні теж, як і інші студенти нашого вузу ..»
Студентка п'ятого курсу судово-адміністративного факультету НУ «ОЮА» Тетяна Пивовар - теж сьогодні іменинниця:
«Для мене цей день особливий. А саме в нашому Храмі можна відчути ці пахощі, справжній дух свята, і розділити цю радість як зі студентами та викладачами нашого університету, так і з іншими жителями міста. П'ять років тому, коли я тільки приїхала в Одесу і була абітурієнткою, я дізналася, що тут є Храм, побудований в пам'ять про святу Тетяну, і була дуже цим вражена. Так як вона вважається покровителькою студентів, я хочу побажати всім студентам захисту святої Тетяни. Нехай вона дарує всім світлий розум, щоб з легкістю долалися всі труднощі навчання, нехай захищає Ангел-хранитель і дарує здоров'я.»

"Для мене сьогоднішній день - один з  самих особливих і улюблених свят, - зізналася студентка третього курсу міжнародно-правових відносин НУ «ОЮА» Тетяна Сорочан. - Як студентка Одеської юридичної академії хочу сказати, що в нашому університеті створені умови не тільки для високоякісного навчання і освіти, а й для духовного розвитку. За це - велика подяка президенту нашого вузу, Сергію Васильовичу Ківалову, який об'єднав усіх нас у велику дружну сім'ю. А всім Тетянам в цей день я хочу побажати удачі і щастя, щоб збувалися всі ваші мрії.
З молитвами в храмі святої Тетяни зверталася в цей ранок в Храмі і голова Одеської обласної ради миру Таміла Афанасьєва:
Я вітаю всіх з цим святом. Як багато людей прийшло до Храму в цей холодний морозний день. Люди вітають один одного. Хочу побажати і студентам, і тим, хто тільки буде вступати до вузів цього року, благополучного навчання і становлення. Сергій Ківалов створив успішну систему освіти, і вона дає свої плоди. У минулому, ювілейному для нашої громадської організації році, ми провели багато спільних благодійних акцій з Одеською юридичною академією. Сподіваюся, що і в новому році у нас буде багато хороших добрих справ. Нашій країні я бажаю процвітання і миру. У ці світлі святкові дні люди об'єднуються разом. Ось таке ж об'єднання потрібно всій нашій країні.
Після закінчення богослужіння відбувся святковий благодійний обід для всіх прихожан. Традиція святкових трапез встановлена з ініціативи народного депутата України Сергія Ківалова і ведеться з тих пір, як існує студентська церква Святої мучениці Татіани.


На вулиці мороз, і так приємно зігрітися гарячим обідом, ароматним чаєм, навіть випити червоного вина на честь свята. Але перш, ніж приступити до трапези, її неодмінно благословив сам Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Сергій Ківалов і Владика Агафангел відкрили святковий обід і першими скуштували страви, приготовані силами студентів і викладачів університету.

Страви смачні і з любов'ю приготовані: гречана каша, рибні котлети (з нагоди пісного дня), соління, овочі, яблука, напої. Каша готується прямо під відкритим небом в котлах польової кухні і подається з пилу - з жару.


Наша країна переживає дуже складні часи, багато людей доведені до зубожіння, в суспільстві назріває розкол з багатьох важливих питань. У цій ситуації дуже важливі такі заходи як сьогоднішнє, адже вони об'єднують всіх православних віруючих, всіх одеситів, незалежно від національності, політичних поглядів, мови, якою вони говорять. Люди втомилися, від постійного нагнітання обстановки, протиріч, які, по суті справи, їм просто нав'язують. А, прийшовши на наше свято, вони можуть хоч ненадовго забути про насущні проблеми, поспілкуватися про щось добром і порадіти доброму дня. Віруючі відчувають свою єдність, а в єдності, як відомо, полягає велика сила. Щиро вітаю віруючих з сьогоднішнім святом, а всіх дівчат, жінок, які носять це прекрасне ім'я, - з Днем Ангела. Нехай небесна заступниця дарує всім нам силу духу і зміцнює віру в Господа. - сказав Сергій Ківалов.
На завершення святкового обіду всі парафіяни отримали невеликі подарунки - настінні календарі, свіжі номери нашої газети «СЛОВО» і цукерки.