21-22 лютого 2019 р. у столиці Чорногорії м. Подгориця відбулися засідання робочої групи і координаційного комітету міжнародного наукового проекту «Advancing effective institutional models towards cohesive teaching, learning, research and writing development», що фінансується Єврокомісією в рамках програми Горизонт2020. Нашу країну в цьому проекті представляє Міжнародний гуманітарний університет в особі д. е. н., професора Гончарука Анатолія Григоровича.

В ході засідань вчені з 33 країн ЄС та країн-партнерів обговорювали можливості розробки ефективної інституційної моделі, що забезпечує академічним працівникам оптимальний розподіл зусиль і часу для поєднання викладання, наукової роботи, навчання та написання статей і книг. Порівнюючи та аналізуючи існуючі моделі та практики здійснення цих чотирьох напрямів діяльності, учасники проекту враховують наявність нових технологій та систем оцінювання, що спонукає їх до перегляду поточної інституційної підтримки академічного сектору в перспективі.

Одним з головних доповідачів на обох засіданнях був професор Гончарук А.Г., який презентував результати власного дослідження ефективності інституційної моделі Університету Баня Лука (Боснія і Герцеговина), розкрив її переваги та недоліки, а також гендерні та вікові відмінності у мотивації академічних працівників.

Присутні учасники проекту та особисто керівник проекту, д-р Елісон Фаррелл з Національного університету Ірландії, висловили вдячність українській стороні за активну участь та сподівання на продовження плідної співпраці задля досягнення мети та завдань проекту.

Остаточні результати досліджень за цим проектом очікуються у 2019-2020 рр.