Новини УніверситетуХто з нас не грав в бадмінтон хоча б раз в житті? Ну хоч в дитинстві, у дворі або на пляжі? Активна, динамічна гра, щоб провести вільний час, що вимагає спритності і швидкої реакції, не більше того. Виявляється - ні! Бадмінтон - олімпійський вид спорту! І до того ж не тільки видовищний, але високотехнічний і досить травмонебезпечний. Колись давно, в 60-і роки минулого століття, бадмінтон був на піку популярності, в Одесі проходили щорічні турніри різних рівнів, функціонували спортивні секції з бадмінтону. Сьогодні бадмінтон відроджується, зокрема, в Одесі вже втретє проходить Міжнародний чемпіонат, причому другий рік поспіль - на базі нового сучасного прекрасного спортивного комплексу Міжнародного гуманітарного університету.

Ініціатор створення цього спортивного комплексу - почесний громадянин Одеси, Президент НУ «ОЮА» та МГУ Сергій Ківалов - дуже радий, що гості спорткомплексу, роз'їжджаючись по домівках, везуть з собою найдобріші враження про прийом, який їм було надано у Одесі. Бо чого може бажати своїй Батьківщині справжній патріот? - благополуччя, процвітання, і доброго імені.

Бадмінтон - особливий вид спорту, до нього потрібно ставитися серйозно. І сьогодні ставлення молоді до бадмінтону змінюється, в тому числі, багато в чому завдяки зусиллям Федерації бадмінтону України, яку очолює Олексій Дніпров. Наприклад, сьогодні тут присутні представники Китаю, Ірану, Туреччини, Болгарії та інших країн далекого і ближнього зарубіжжя. І я радий, що сьогодні майданчики Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету використовуються для проведення чемпіонатів міжнародного рівня з найрізноманітніших видів спорту - адже це дає можливість заявити про Одесу як про столицю спорту в Україні. Коли ми тільки починали будівництво цього комплексу, нам доводилося чути голоси: «Навіщо ви це все будуєте ?!» А ось для того будуємо, щоб займалися люди, щоб спорт розвивався. Ось приклад - бадмінтон. Кілька десятків років цей спорт був у занепаді. Не в останню чергу ще й тому, що не було спортивного майданчика відповідає вимогам цього олімпійського виду спорту. А зараз - озирніться, скільки людей приїхали на змагання! Я дуже радий, що у нас в Україні розвивається цей напрямок, - каже Сергій Ківалов.
Сьогодні, вже другий рік поспіль, Міжнародний турнір проходить в стінах спорткомплексу Міжнародного гуманітарного університету. Він об'єднав в собі і любителів, і тих, хто займається сьогодні спортом професійно, і ветеранів - це двісті учасників з тринадцяти країн світу, серед яких навіть Китай і Туманний Альбіон.
Таким чином, Одеса стає не тільки спортивною столицею України, а й своєрідною точкою тяжіння, центром розвитку міжнародного туризму. Цьому сприяє високий рівень проведення не тільки цього турніру, але і якісний сервіс і грамотна організація всіх без винятку спортивних заходів, що проводяться на базі спортивних комплексів МГУ і Одеської Юракадемії.
За останні роки в Одесі дано потужний старт розвитку бадмінтону. Це дуже важливо, тому що це - олімпійський вид спорту, який дає нашій країні можливість заявити про себе на міжнародному рівні. Науково-навчальний комплекс Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університет за підтримки Президента вузів Сергія Васильовича Ківалова високо підняв планку можливостей для розвитку професійних спортсменів-бадмінтоністів. За останні два роки проведено величезну кількість турнірів: це універсіади, олімпіади, турніри для любителів, і найголовніше - Міжнародний чемпіонат на кубок «Чорного моря», - голова Одеської обласної федерації бадмінтону Валентин Федоров.
Міжнародний турнір з бадмінтону «Кубок Чорного моря» - це наймасштабніший в Україні з подібного роду турнірів, тобто з комбінованих турнірів з бадмінтону. В даному турнірі може взяти участь будь-який бажаючий. Вікові рамки: підлітки від 14 років і молодь і гравці за віком 35 +, 45 +, 55 +, 65 + років.
Міста України, від яких представлені команди: Київ (найчисленніша команда з Україн), Одеса (23 людини в команді), Вінниця, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Тернопіль, Житомир, Миколаїв, Чернігів, Черкаси. Учасники із зарубіжних країн: Молдови, Румунії, Болгарії, Білорусі, Польщі, Індії. Також Абдул Каїр Озтюрк - третя ракетка Туреччини, Ван Лінг з Китаю, Амін Пурхаді, громадянин Ірану (спортивний менеджер), Елісбар Сарія з Грузії (спортивний менеджер).
Бадмінтон - спорт на все життя, в нього можна грати на всіх рівнях: від дитячо-аматорського до олімпійського, - каже Володимир Кізима, керівник спортивного клубу «Olympic Odessa». - Сьогодні у нас проходить міжнародний турнір з бадмінтону, кубок «Чорного моря». Поклавши руку на серце, зізнаюся вам, що не менше, ніж саму гру, ми цінуємо можливість побачитися один з одним, поспілкуватися, просто побути разом. Я б сказав, що бадмінтон - це таке своєрідне братство, де панують особливі правила: ми суперники тільки в процесі поєдинку, весь інший час ми - більше ніж друзі. А де ще так добре можна провести час з друзями, як не на березі теплого ласкавого моря, в тіні хвойних дерев? Це - унікальне поєднання, всім дуже подобається. Після того, як рік тому ми провели чемпіонат в спорткомплексі «Університет», кубок цього року зібрав рекордну кількість учасників за фактом явки - 198 осіб, з яких понад 70 осіб - зарубіжні спортсмени з 13 країн Європи та Азії. Думаю, ми й надалі будемо прагнути проводити наші ігри саме тут.
Владислав Савельєв - майстер спорту з бадмінтону, сьогодні - на тренерській роботі. Сам Влад здобув перемогу в двох поєдинках з трьох, тепер очікує фіналу.
Я привіз своїх наймолодших підопічних - 12 і 13 років, і сімох більш дорослих спортсменів. Ми в Одесі вперше, до цього грали в інших містах України, брали участь в європейських чемпіонатах, в країнах Азії. Хочу сказати, що я ніде не бачив кращих умов, ніж в цьому залі. Тут мені подобається все: високі стелі, хороші роздягальні і душові, а найголовніше - такого покриття немає більше ніде. Можна не побоюватися - покриття корту шалено комфортне, антитравматичне. А ще вважається, що рівень змагань з бадмінтону характеризується кількістю кортів. Так ось, тут їх - цілих шість! Це - мегарівень! Якщо мені навіть не вдасться перемогти у фіналі, я все одно буду радий, що взяв участь в цьому класному турнірі! - каже Влад.
Турнір триватиме чотири дні, фінали пройдуть в неділю.