«В останній день вересня своє професійне свято відзначають ті, завдяки кому представники різних країн і національностей можуть спілкуватися і без праці розуміти один одного. Не випадково в одному з найбільш багатонаціональних міст світу - Одесі вже протягом багатьох років здійснюють підготовку висококласних перекладачів. Великий внесок у цю важливу справу вносить факультет лінгвістики і перекладу Міжнародного гуманітарного університету, що надає найширший на півдні України діапазон мов, що вивчаються. З першого курсу учні практикують свої мовні навички в бюро перекладів і освітніх установах, з якими університет має договори про співпрацю, проходять професійні стажування в країнах мов, знайомлячись з їх унікальною культурою і традиціями. Велике значення вивченню іноземних мов приділяється і в Національному університеті «Одеська юридична академія», де вже понад 10 років дисципліни читаються англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською мовами.

Щиро вітаю зі святом усіх тих, чия місія - сприяти взаєморозумінню і об'єднанню народів, миру та розвитку на всій планеті. Шановні перекладачі, завжди пам'ятайте цінність і важливість вашої професії, отримуйте від неї тільки позитивні емоції і гідну винагороду!» , - написав на своїй офіційній сторінці на Facebook Президент Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету Сергій Ківалов.