«Хрещення Господнє - це завершальний з числа трьох великих свят різдвяного циклу, які ми відзначаємо в січні. Світле свято Хрещення було встановлено на згадку про хрещення Ісуса Христа, його відносять до дванадесятих - 12 найважливішим церковним святам, присвяченим подіям земного життя Ісуса Христа і Пресвятої Богородиці.
Згідно з Євангелієм, цього дня Ісус Христос прийшов з Назарета до річки Йордан, де прийняв хрещення від Івана, який отримав ім'я Хрестителя. Коли Христос вийшов з води після хрещення, раптом відкрилися небеса - Святий Дух в образі голуба, осіняючи Божественним світлом, опустився на Ісуса. Друга назва цього свята - Богоявлення, адже в момент Хрещення Господь Бог явився людям у трьох іпостасях: Хрещення Сина Божого, свідоцтво про це Бога-Отця і Духа Святого, який з'явився на світ у вигляді голуба.
Хрещення пам'ятне ще й тим, що після нього у Ісуса з'явилися перші учні - за ним пішли апостоли Андрій, Симон (Петро), Філіп і Нафанаїл. Охрестившись, Ісус вирушив у пустелю, щоб підготуватися до свого служіння на Землі. Протягом сорока днів Він тримав пост, молився і не піддався на спокуси лукавого. З моменту Хрещення і починається служіння Господа Ісуса Христа, то велика справа, заради якого Він прийшов у світ - боротьба кожної людини зі своїми гріхами.
Про важливість свята Хрещення Господнього говорить і той факт, що напередодні Православна Церква встановлює пост, подібний дня напередодні Різдва.
У свято і в день Водохрещенського святвечора здійснюється Велике освячення води. На Водохреще багато людей бажають зануритися в хресної купелі. Священики та віряни йдуть до водойм як символу річки Йордан. Після того, як священик освятить воду в ополонці, триразово погрожує хрест, запалюючи вогонь і читаючи молитву, бажаючі занурюються у воду з головою три рази, хрестяться і вимовляють молитву. Сенс полягає в тому, що віруючі готові піти за Христом, приймаючи хрещення і християнську віру.
У цей день з раннього ранку тисячі людей йдуть до храмів, щоб відвідати святкову службу та освятити воду, яка здатна зцілити від тілесних і душевних недуг. Люди кроплять цією водою свої будинки, щоб уберегти сім'ї від бід, негод, і зберігають освячену воду протягом усього року. Дорогі друзі, від щирого серця вітаю з цим світлим святом! Нехай водохресна вода додасть силу, здоров'я і віднесе всі печалі! Благих помислів, безхмарного неба і сімейного затишку! »,
- написав на своїй офіційній сторінці на Facebook почесний громадянин міста Одеси та Одеської області, Президент Міжнародного гуманітарного університету, академік Сергій Ківалов.