«Перша зірка, яскраво впевнено засяяла на вечірньому небі, сповіщає всім благу звістку - Христос народився! З 6-го на 7-е січня Православна Церква відзначає один з найголовніших свят у році - Різдво Христове. У цей день віруючі згадують подію народження во плоті Спасителя всього роду людського, подія настільки важлива, що саме від нього ведеться сучасне літочислення.
Євангеліє так оповідає про день появи на світ Богонемовля: в той рік за наказом імператора всі жителі повинні були з'явитися на місце свого народження для перепису населення. Діва Марія і Йосип Обручник, які проживали в невеликому галілейському місті Назареті, вирушили в своє рідне місто Віфлеєм. Далека і важка дорога до Давидовому місту лежала через гори і пагорби. Святі Марія і Йосип підійшли до Вифлеєму тільки під вечір, але через великий наплив людей з усіх околиць, будинки і готелі в місті були зайняті, тому подружжю довелося заночувати в печері для стійла овець.
Саме там, в темну зимову ніч, коли все людство було охоплені глибоким сном, і народився Син Божий. Першою колискою Ісуса стали ясла з сіном, а першими людьми, впав перед царем неба і землі були пастухи, які стояли на нічній варті біля свого стада, яким з'явився Ангел Господній і сповістив про народження Божественного Немовляти. Побачивши на небі яскраву зірку, волхви вирушили за її світлом, щоб поклонитися і принести Дари Сину Божому - золото, ладан і смирну.
З часу тих подій минуло вже понад два тисячоліття, але радість Різдва Христового, як і раніше об'єднує мільйони віруючих по всій планеті. Святковим Богослужінням Християнська Церква прославляє народження Спасителя всіх гріхів роду людського. Підносячи в цей наповнений чудесами день щиру молитву Господу, ми приєднуємося до вселенської радості народження Спасителя і примножуємо її у сто крат.
Різдво Христове належить до дванадцяти найважливіших церковних урочистостей, це один з найулюбленіших сімейних свят, до якого однаково ретельно готуються в кожному будинку. Ці світлі дні завжди пронизані особливою атмосферою доброї надії, серцевої відкритості, ніжної турботи про ближніх. Це пов'язано з тим, що Народжений Богонемовля Ісус, приніс із собою через всю повноту благодаті і любові для всього людства. Ніхто не залишився обділеним або позбавленим участі в тій радості, яку оспівали ангели в тиші Віфлеємської ночі.
Наступ Різдва починають відзначати в Святвечір, коли всі рідні і близькі збираються разом. З цим добрим святом пов'язано дуже багато чудових традицій, одна з яких - просити прощення і прощати тих, на кого могли бути образи. Це неодмінно потрібно зробити саме в день Різдва Христового, коли душу переповнює справжня радість.
Дорогі друзі, нехай в світле свято Різдва здійсняться всі ваші найзаповітніші мрії та благі сподівання, нехай Вифлеємська зірка своїм благодатним світлом осяває ваш життєвий шлях, а справжня різдвяна радість збережеться у вашому серці протягом усього року! Здоров'я вам і вашим близьким, добрих і чуйних людей на життєвому шляху і безліч приводів дякувати Богові за кожен прожитий день! Христос народився! Славімо Його!», - написав на своїй офіційній сторінці на Facebook почесний громадянин міста Одеси та Одеської області, Президент Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету, академік Сергій Ківалов.