«Національному університету «Одеська юридична академія» - 22 роки! Рівно стільки, скільки випускникам вузу, які з дипломами юристів, політологів, соціологів, психологів, журналістів і IT-фахівців приступають до роботи і стають справжніми професіоналами своєї справи.
Наша Alma mater впевнено розвивається вже третє десятиліття, живе неймовірно цікавою, насиченою життям, щедрою на події, імена, перемоги. У День народження університету ми згадуємо 1997 рік, той хвилюючий, доленосний момент, коли на Вченій раді було одноголосно прийнято рішення про створення нового навчального закладу, і ту радість, коли 2 грудня Постановою Кабінету міністрів України шляхом реорганізації Юридичного інституту Одеського державного університету ім. Мечникова з'явилася Одеська державна юридична академія. Це рішення, яке стало воістину історичним, мало величезне значення для розвитку юридичної освіти і науки в усій Україні. Я вдячний кожному, хто 22 роки тому підтримав мене при обранні ректором новоствореного вузу. Тоді студенти і викладачі Юридичного інституту майже в повному складі перейшли в Одеську державну юридичну академію. Все, що у нас було - це єдине, напівзруйновану пожежею будівлю на тоді ще Піонерській, а зараз - Академічній вулиці. У першій половині дня в Академії були заняття, а після пар викладачі та студенти своїми силами робили ремонт і відбудовували перший навчальний корпус. Ми свято вірили в свою ідею, і вона здійснилася.
Величезна робота зі створення сильної, європейської рівня установи вищої освіти на півдні України була підкріплена синергией однодумців.
Підводячи підсумки, можна з гордістю сказати, що ми змогли відродити сильну Одеську правову школу і завоювати лідируючі позиції за багатьма показниками. Пройшовши цей шлях з гідністю, успадкувавши традиції, що зародилися в стінах Рішельєвського ліцею, сьогодні нам дійсно є чим пишатися. Я хочу висловити щирі слова подяки всім, хто стояв біля витоків створення вузу, хто відданий спільній справі, хто протягом багатьох років трудився і створював славу рідному університету!
Дивлячись на молодих людей, які тут навчаються, і отримавши освіту, виходять у доросле життя, з великим оптимізмом дивишся в майбутнє України. Адже якщо такі висококваліфіковані фахівці займають серйозні і відповідальні пости, виконують свою роботу професійно і сумлінно, значить, ми рухаємося в правильному напрямку!
Від щирого серця хочу побажати багатотисячному колективу Alma mater підкорювати всі вершини на своєму шляху, бути першими і завжди перемагати!
Vivat, Національний університет «Одеська юридична академія»!» , - написав на своїй офіційній сторінці на Facebook Президент Національного університету «Одеська юридична академія» , академік Сергій Васильович Ківалов.