Минулого тижня в місті Більбао (Іспанія, Країна Басків) відбулися засідання робочих груп і комітету керування Європейської мережі по стримуванню витрат і підвищення якості в охороні здоров'я Costcares, фінансованого Єврокомісією в рамках програми Горизонт2020. Міжнародний гуманітарний університет є учасником цього проекту й представляє Україну в ньому.
Уже на початку засідання комітету керування, наш представник - проректор з науково-педагогічної роботи МГУ, д.е.н., професор Гончарук Анатолій Григорович доповів присутнім про результати його дослідження мотивації медичного персоналу в польських і українських лікарнях. Ця доповідь викликала жваве обговорення й низку питань від учасників засідання. Головним висновком дослідження стала істотна відмінність, яка була виявлена в мотивації працівників різних професій, віку й статі. Крім того, установлено, що мотивація польських лікарів і медсестер значно відрізняється від мотивації їх українських колег. Результати дослідження проф. Гончарука А. дозволяють прискорити досягнення мети цього проекту, а саме побудови ефективної моделі охорони здоров'я, що стримує ріст витрат і підвищує якість медичного обслуговування у Європі.
Голова засідань проф. Ян Торнелл (Ґетеборг, Швеція) і присутні вчені з провідних університетів Європи й США, медичні професіонали, члени уряду й фандрайзери подякували МГУ й особисто проф. Гончаруку А.Г. за вагомий внесок у виконання завдань проекту й прогрес у вирішення проблемних питань охорони здоров'я
За результатами проекту готуються наукові публікації, у яких будуть викладені основні знахідки й висновки досліджень, проведених його учасниками