«Мінімум теорії й максимум практики» – під таким девізом у стінах Національного університету «Одеська юридична академія» уже втретє пройшов міжнародний фестиваль арт-терапії «Арт-практик».

Протягом двох днів практикуючі психологи й викладачі проводили лекції, воркшопи й майстер-класи для учасників. Місія форуму – допомогти людям знайти себе, розкрити свій творчий потенціал, змінити своє життя до кращого.

Президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов щорічно підтримує проведення даного фестивалю.

Цього року на міжнародному фестивалі були порушені теми, що стосуються багатьох сфер нашого життя: спілкування з дітьми, відносини в родині, добування грошей і керування ними, емоційний і сімейний інтелект, подолання страхів при стартапах, психологічні трансформаційні ігри, кинезіотерапія, арт-фуд, нейрографіка й чимало іншого.

Організатор фестивалю Ольга Алексєєва відзначила: Тут чудова матеріально-технічна база, немає питань, де взяти проектори, де взяти екран. Тут усе на своїх місцях. Тут чудові кафедри, чудові співробітники. В університеті панує атмосфера, яку створює керівництво на чолі із Сергієм Васильовичем Ківаловим, йому велика дяка за те, що вже не перший рік нас підтримує й ми можемо проводити в цих стінах наш фестиваль».

Перевага практичних занять над теоретичною частиною зацікавила й привернула безліч учасників – за два дні фестиваль відвідало більше двохсот людей.

Спікери фестивалю – професіонали в області психології з багаторічним досвідом.

Не змогли залишитися осторонь викладачі й студенти факультету психології, політології й соціології Одеської Юракадемії.

Фестиваль існує три роки, і вже другий рік ми в стінах Одеської Юракадемії. Тут працюють наші колеги-психологи й ті, хто готується стати психологами й соцпрацівниками. Мені дуже приємно, що завжди виявляється більша підтримка в організації заходу – надання кращих аудиторій, чудового актового залу, на фестивалі волонтерами є студенти Юракадемії, - говорить координатор фестивалю Ліна Бесчастна.

Спеціальність «психологія» в Одеській Юракадемії функціонує протягом трьох років. У навчальний процес постійно впроваджуються нові методики й технології.

Цього року вуз уперше здійснив набір магістрів психології, і вступна кампанія в магістратуру саме на цю спеціальність протриває до кінця жовтня.

Василь Лефтеров, завідувач кафедри соціології й психології Одеської Юракадемії, відзначає: Такі форуми – наукові й практичні, – вони дуже корисні для студентів-психологів, і не тільки психологів, які цікавляться новими техніками й новими практиками, зокрема арт-терапією. Це одна з гуманних практик, де, використовуючи мистецтво й творчість, можна вирішити багато роблем, психологічні в тому числі.

Психологи, що брали участь у фестивалі, приділили значну частину часу розгляду питань, пов'язаних з темою інклюзивного виховання дітей. Багато працівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей Одеського регіону також стали учасниками фестивалю «Арт-практик».

Зокрема, директор Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Буслик» Наталя Подковська, підкреслила: На якімсь етапі зрозуміла, що знань не завжди досить, тому коли довідалася про проведення цього фестивалю – відразу вирішила приїхати. А коли довідалася, що він буде проходити в Одеській Юракадемії – приїхала з радістю, тому що колектив, студенти, Профспілковий комітет цього прекрасного закладу, який очолює Сергій Васильович Ківалов, – це наші великі друзі. Уже багато років вони з нами співробітничають, допомагають нам, вирішують наші проблемні питання.

Уже більш десяти років почесний громадянин міста Одеси й Одеської області Сергій Ківалов надає допомогу й підтримку Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Буслик». Вихованці центру – часті гості Юракадемії й МГУ, відвідують святкові заходи, які влаштовують вузи спеціально для ці особливих дітлахів. Сергій Васильович Ківалов особливо радий тому, що студенти завжди раді випадку проявити ініціативу, щоб порадувати тих, хто так потребує турботи й увазі.

Джерело: «Слово»