Новини Університету

В рамках реалізації Загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» В стінах Міжнародного гуманітарного університету на базі Інституту права, економіки та міжнародних відносин за підтримки президента вузу, академіка Сергія Васильовича Ківалова відбувся перший етап правового турніру на тему «Юстиція: минуле, сучасне, майбутнє» . П'ять команд студентів змагалися за звання кращих знавців права, відповідаючи на питання про історію юстиції і виконуючи ситуаційні завдання на правову тематику та знання законодавства.


Вітали учасників члени президії - начальник Головного територіального управління юстиції в Одеській області Руслан Сауляк, ректор Міжнародного гуманітарного університету Костянтин Громовенка, директор Інституту права, економіки та міжнародних відносин Яна Тицький, головний спеціаліст Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області Тетяна Федорова. < br/>

Результати оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли Начальник управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Одеській області Надія Швець; начальник юридичного відділу Територіального управління Державної судової адміністрації в Одеській області Ніна Львова; начальник відділу «Друге одеське бюро правової допомоги» Валерія Цап; адвокат, член Ради адвокатів Одеської області Олена Джабур.

«Студенти, які навчаються в Одеській юридичній академії, Міжнародному гуманітарному університеті, приходячи до нас, завжди краще за всіх здають конкурси на займані посади, тому я дуже вдячний керівництву університету, дуже вдячний Президенту вузу Сергію Васильовичу Ківалову за те, що він надає майбутнім юристам, нашим майбутнім співробітникам такі хороші знання, а ми, в свою чергу, проводимо разом ці заходи, щоб вони отримували знання не тільки наукові, але і практичні» , - зазначив начальник Головного територі оріального управління юстиції Одеської області Руслан Сауляк.
Нагадаємо, раніше Міжнародний гуманітарний університет та Головне територіальне управління юстиції в Одеській області підписали меморандум про співпрацю. Меморандум передбачає першочергове право студентів МДУ проходити практику в органах юстиції з перспективою подальшого працевлаштування. Також з'явилася можливість отримання другої вищої освіти співробітниками Головного територіального управління юстиції Одеської області на пільгових умовах. Крім того, попереду безліч спільних планів - підвищення рівня правової обізнаності студентів про захист прав і свобод шляхом проведення лекцій, квестів, правових ігр та реалізації соціальних проектів. А правовий бліц-турнір для студентів - це хороша можливість продемонструвати свої здібності перед майбутніми роботодавцями, майбутніми колегами.

«Зовсім недавно Президент Міжнародного гуманітарного університету, академік Сергій Васильович Ківалов і начальник Головного територіального управління юстиції в Одеській області Руслан Володимирович Сауляк уклали меморандум про співпрацю, і сьогодні він активно реалізовується. Під час таких інтелектуальних ігор співробітники управління юстиції вже придивляються до студентів, і кращих студентів запрошують спочатку стажуватися, а потім працювати. Для Міжнародного гуманітарного університету це важливо, тому що нашою головною ідеєю є те, що студенти, вже навчаючись в університеті, отримують можливість працевлаштуватися - це запорука успішного майбутнього будь-якого студента МГУ» , - вважає ректор Міжнародного гуманітарного університету Костянтин Громовенка. < br/>

Готуватися до гри хлопцям допомагали тренери - викладачі вузу. Серед питань були як теоретичні, так і практичні, тобто командам пропонувалося вирішити цілком конкретні юридичні завдання.

«Такі заходи дуже важливі для студентів, так як вони підвищують їх правовий рівень, повага до права України, розвивають їх комунікативні здібності. Студенти вчаться міркувати, думати, аналізувати і швидко реагувати на інформацію. Ми будемо намагатися проводити такі конкурси частіше, і, звичайно, велика подяка Головному територіальному управлінню юстиції за організацію на високому рівні, шановні члени журі, тренерам команд і, звичайно ж, хлопцям, що підготувалися, пересиливши себе, пересиливши своє хвилювання - це дуже важливо для них» , - вважає директор Інституту права, економіки та міжнародних відносин Яна Тицький.
Високо оцінили рівень підготовки студентів члени журі. За словами заступника голови Ради адвокатів Одеської області Олени Джабур, з точки зору викладання, грамотності серед студентів і навчального підходу Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університету знаходяться на висоті в порівнянні з іншими вузами, де готують фахівців в сфері юриспруденції. < br/>

«Дуже приємно, що запросили представників адвокатури в журі. Це досить цікавий захід, і навіть я, адвокат з 20-річним стажем, можу сказати, що дуже багато почерпнула. У нас прекрасні хлопці, прекрасні студенти, з такими студентами у нас є майбутнє. Через кілька років вони стануть нашими колегами, ми їх будемо називати «шановні колеги». Це будуть представники і адвокатури, і прокуратури, і судових органів. Думаю, з таким підходом у нас буде все добре» , - зазначила Олена Джабур.

«Існує поширена думка, що в суперечці народжується істина, проте ще Сократ стверджував: істина народжується в діалозі! І сьогодні нам пощастило стати свідками цікавих, конструктивних правових дебатів в стінах Міжнародного гуманітарного університету. Студенти і тренера команд показали високий рівень правової підготовки та поінформованості в актуальному законодавстві країни.
Подібного роду заходи є базисом формування правової культури молоді та вміння виявляти теоретичні знання на практиці» , - підкреслила головний спеціаліст УГР Головного територіального управління юстиції в Одеській області Тетяна Федорова.

Турнір проходив у три етапи. За звання переможця у фіналі боролися три команди. За підсумками дипломами Міністерства юстиції були відзначені абсолютно всі учасники. А головний приз - сова, як скарбничка знань, дістався команді «Juscutum». Як пояснив учасник команди, студент МДУ Ігор Ковалевич, ця назва походить від двох слів - «Jus», що означає «правосуддя», і «cutum» - «щит легіонера». Тобто, юстиція в Україні стоїть на захисті громадян.

«Рівень підготовки всіх команд був досить високим, видно, що приділялась значна увага вивченню нормативної бази, і була дуже запекла боротьба за перше місце. Ми змогли обмінятися думками з різними командами, так само були раді поспілкуватися з професійними працівниками Головного територіального управління юстиції та адвокатами, які зараз займаються тим, що надають безкоштовну правову допомогу. В цілому враження позитивні, а перемога доповнила нашу скарбничку вражень щодо проведення даного турніру» , - зазначив Ігор Ковалевич.

Також секретом успіху поділилася капітан команди Христина Пустовіт.
«Нас підтримував наш керівник, який всіляко допомагав нам в самому процесі навчання, тобто ми повинні були шукати інформацію, знаходити плюси і мінуси законопроекту, який ми розбирали про державну службу відповідно до поправок, і завдяки тому, що у нас був чіткий контроль, ми дійсно добре працювали» , - додала Христина.

Правові бліц-турніри проходять і в інших установах вищої освіти Одеси. За підсумками команди-переможці вийдуть на міжвузівський етап конкурсу і позмагаються на звання кращого знавця права. Фінал гри відбудеться на базі Головного територіального управління юстиції Одеської області.