«Сьогодні Православна Церква вшановує День пам'яті Святої мучениці Татіани. Татіана народилася в III столітті в Римі, в знатній сім'ї: її батько тричі обирався консулом. Батьки були таємними християнами, вони з дитинства привчали дочку до благочестя і брали її з собою на таємні богослужіння, які проходили в катакомбах. З ранніх років Татіана знала багато молитви і чула історії про християнські мучеників, тоді ж вона всім серцем полюбила Бога і сама захотіла стати святою. Татіана присвятила життя Христу. За свої чесноти і праці вона була зведена в диякониси Римської церкви.
В цей час в Римі знову спалахнуло гоніння на християн. У мучеництво святої Тетяни Господь показав Свою безмежну міць: катування та тортури не приносили їй видимої шкоди, а їх сліди повністю зникали до наступного ранку, в той час як самі кати падали замертво ніби невідома рука завдавала їм смертельні удари. Стійко переносячи катування, Татіана не припиняла молитися за своїх мучителів і ті, повалені її стійкістю і силою духу, зверталися в християнство. Випробувавши всі існуючі тортури, суддя виніс святій діві смертний вирок і її усікли мечем. Разом з нею стратили і її батька, який, бачачи страждання дочки, розкрився у своїй відданості Христу.
Для християн усього світу свята Тетяна вважається символом мужності й непохитності віри. Вона є покровителькою молоді та всіх учнів, а студенти вважають День її пам'яті своїм святом і моляться їй про успішне навчання.
Створюючи Національний університет «Одеська юридична академія», ми відразу вирішили, що при вузі повинен бути храм, де з'єднається світло знань і світло віри. Духовність і моральність завжди були основою гуманістичної освіти. Так, з благословення Митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела була побудована перша і єдина в Україні Церква Святої мучениці Татіани. Освячував храм, який спеціально приїхав до Одеси Преосвященніший митрополит Київський і всієї України Володимир. Церква будувалася впродовж цілих шести років за допомогою багатьох одеситів, наших перших студентів і викладачів. Вона має унікальну архітектурну форму, неповторну розпис і мозаїчні панно. Уже в перші роки храм знайшов численну паству, ставши своїм для безлічі парафіян.
Церква Святої мучениці Татіани стала центром духовності не тільки для студентів нашого університету та інших одеських вузів, а й для мешканців усього міста, сюди приїжджають з усіх куточків країни. У храмі кожен може знайти місце для молитви, для втіхи і радості. Порівняно молода церква знайшла благодать, притаманну намоленим століттями храмам. Можливо, тому що люди приходять сюди з добрими помислами, з щирою вірою, з хорошим настроєм і залишають тут частинку своєї доброти. А студенти моляться про успішну здачу сесії і освячують біля ікон свої залікові книжки - на удачу. Так Церква Святої Татіани стала не тільки духовним орієнтиром нашого університету, а й пам'яткою міста, окрасою православної України. Багато ікони написані ченцями зі Святої Гори Афон спеціально для нашого храму Святої мучениці Татіани. Це Іверська ікона Божої Матері, ікони «Скоропослушниця», «Годувальниця» і «Всецариця». А одна з головних святинь - ікона Святої мучениці Татіани з часткою її мощей.
У сьогоднішній святковий день я хочу привітати всіх, хто носить гарне ім'я Татіана, з Днем Ангела. Нехай небесна Заступниця охороняє і береже вас. Нехай на душі завжди буде мир і добро, а на обличчі - радість. І, звичайно, я хочу привітати всіх студентів нашої країни, побажати їм наполегливості в досягненні цілей, терпіння в освоєнні наук, міцної справжнього студентського дружби і заступництва Святої Татіани в навчанні і в житті », - написав на своїй офіційній сторінці на Facebook почесний громадянин міста Одеси та Одеської області, Президент Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету, академік Сергій Ківалов.