«У світовій історії є трагічні сторінки подій, про які боляче згадувати і які ми просто не маємо права зрадити забуттю. Такою подією є Голокост - наймасштабніший і найжорстокіший геноцид XX століття, який привів до знищення третини єврейського населення планети. За приблизними даними жертвами Голокосту стали близько шести мільйонів євреїв. Для досягнення своєї антилюдської мети, нацистський режим створював машини смерті - концентраційні табори і гетто, яких на Європейському континенті налічувалося близько 42 тисяч. Борючись за «чистоту раси», гітлерівці не шкодували навіть дітей, яких в роки Голокосту загинуло понад мільйон. При цьому нацисти намагалися всіляко приховати сліди своїх злочинів, знищуючи будь-які докази, тому до цих пір не існує повного поіменного списку жертв тієї страшної трагедії.
На жаль, події Голокосту не обійшли стороною і нашу країну. І це не тільки Бабин Яр, який увійшов в підручники історії, але також і Сирецький концтабір, Богданівка. Чорною смугою пройшовся Голокост і по нашому рідному місту: в період німецької та румунської окупації в Одесі було знищено понад сто тисяч українських євреїв. Віддаючи данину пам'яті тисячам мирних жителів, без провини засуджених і страчених, Україна стала однією з країн-ініціаторів установи Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, який з 2006 року щорічно проводять 27 січня, в день звільнення найбільшого нацистського табору Освенцим.
У нинішньому році виповнюється вже 75 років з цієї пам'ятної дати. Ми і наші нащадки повинні знати, до яких страшних наслідків може привести політика нетерпимості в національних питаннях і повинні всі разом докласти максимум зусиль, щоб втілити в нашій країні європейські норми неухильного дотримання прав людини! », - написав на своїй офіційній сторінці на Facebook почесний громадянин міста Одеси та Одеської області Сергій Ківалов.