27 квітня студенти факультету лінгвістики та перекладу, що вивчають німецьку мову, змагалися в трьох номінаціях - “Презентація новин — Sprich wie ein Nachrichtensprecher“ (голосування в соцмережах), „Лігурія — найдовша скоромовка в світі” та “Німецькі скоромовки”.

Лінгвісти та логопеди рекомендують використовувати саме скоромовки для тренування вимови різних фонем.  За допомогою скоромовок наші студенти-лінгвісти пристосовують свій мовний апарат до особливостей німецької мови, вчаться правильно вимовляти звуки в складних словосполученнях, тренують дикцію.
У Німеччині та Австрії існують різні варіанти німецької мови, а діалекти, на яких говорять в «німецькій» Швейцарії значно відрізняються від літературної мови. Це так звана швейцарська німецька мова (Schwyzertütsch). Люди, що володіють стандартним варіантом мови, не можуть зрозуміти швейцарський діалект, оскільки і граматика, і словниковий запас, і вимова значно відрізняються від літературної мови. Наш студент 4 курсу Каспирович Микита володіє саме швейцарським варіантом німецької мови та продемонстрував його звучання.
За результатами фонетичного конкурсу визначено наступних переможців:

Презентація новин -
  1. Приймачено Анастасія, Євтімова Діана (31 група, економико-правовий коледж)
  2. Глазиріна Аріна (22 група)
  3. Вовк Юлія (34 група)
Лігурія -
  1. Лукіна Анастасія (34 група)
  2. Джупій Анжеліка (34 група)
  3. Щавинська Злата (34 група)
Німецькі скоромовки -
  1. Глазиріна Аріна (22 група)
  2. Думачева Ганна (13 група)
  3. Гаврилюк Катерина (13 група)

Переможці отримали призи від Інституту Гете, німецьких видавництв Cornelsen та Hueber.
Фоноконкурс підготували викладачі кафедри германських та східних мов Кольцова Юлія Євгеніївна, Коренькова Олександра Андріївна, Адамова Ганна Володимирівна.