2 жовтня 2017 року лектор  ДААД в Одесі Регіна Улєн (Regina Uhlen) за підтримки кафедри германських та східних мов презентувала студентам-германістам факультету лінгвістики та перекладу нові можливості отримання стипендій для навчання та стажування в Німеччині.
DAAD­ − грошова допомога від Німецької Академічної Служби Обмінів, що пропонує стипендії для студентів, які мріють про навчання в Німеччині. Сьогодні існує близько 19 активних стипендій. Фінансування може бути короткостроковим, як, наприклад, стипендія групової поїздки для студентів до Німеччини Studienreisen. Вона триває від 7 до 12 днів і спрямована на встановлення й підтримку контактів між німецькими й іноземними вишами та поглиблення фахових знань. DAAD також має програму «Літні курси у Німеччині для іноземних студентів та випускників», тривалість якої щонайменше 18 днів. З її допомогою можна покращити свої знання з німецької (загальної та фахової) та країнознавства.
Німецька Академічна Служба Обмінів пропонує багато можливостей для представників різних спеціальностей. Тобто навчатися в магістратурі в Німеччині за наявності стипендії може випускник будь-якого факультету. Є програми творчого спрямування: у галузях сценічного й образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій і кіно. Такі напрямки як журналістика, економіка, правознавство теж не лишилися поза увагою. DAAD також підтримує майбутніх аспірантів, науковців і колишніх стипендіатів, які вже колись мали фінансування від Німецької Академічної Служби Обмінів.
Протягом презентації студенти факультету лінгвістики та перекладу мали можливість поспілкуватись німецькою мовою, отримати розгорнуті відповіді на хвилюючі їх питання щодо можливості навчатися у вищих навчальних закладах Німеччини. Слід зазначити, що студенти факультету разом із викладачами кафедри германських та східних мов активно працюють саме у напрямку міжнародних освітніх програм: навчаються складати мотиваційні листи, подають заявки на участь у конкурсах, мовних курсах та конференціях. Таким чином, викладачі не тільки мотивують студентів-германістів, але й допомагають їм зробити впевнені кроки у своє майбутнє!