У четвер, 16 листопада 2017 року в Одесі в рамках німецько-українського року мов пройшло відкриття фестивалю під назвою "Нове німецьке кіно" . Відкрив фестиваль фільм-драма "Я та Камінський", який зняв режисер Вольфґанґ Бекюр. Прем'єра відбувалась в одеському кінотеатрі "Родина". В цьому році ще більше людей прийшли познайомитись з німецьким кінематографом. Це й не дивно, адже все більше українців прагнуть вивчати та пізнавати культуру Німеччини. Ми, студенти 16 групи факультету "Лінгвістика та переклад", також не втратили цю нагоду і під керівництвом викладачів німецької мови кафедри германських та східних мов Міжнародного гуманітарного університету- Кольцової Юлії Євгеніївни та Адамової Ганни Володимирівни відвідали відкриття фестивалю.
Після перегляду фільму всі студенти зрозуміли, що навчання в університеті не пройшло марно. Не дивлячись на те, що ми вивчаємо німецьку мову лише три місяці, кожен студент зрозумів головну ідею та зміст фільму. Кожен склав свою думку про головних героїв і протягом усього фільму переживав з ними всі події. Також ми збагнули, якою може бути цікавою та водночас складною німецька мова, і що нам є ще, над чим працювати.
Для повного розуміння цієї події наші студенти поділилися власною думкою щодо почутого та побаченого." Фільм дуже зацікавив мене. Мені сподобались усі герої, а особливо вразила доля головного героя Цьольнера. Вона дуже схожа на долю деяких сучасних людей, які женуться за грошима та славою. Але не всі спроможні " позбутися того, чого в них немає" та здобути щастя",- каже студентка першого курсу 16 групи німецького відділення Тетяна Кочу. "
Фільм приємно вразив мене зокрема сценарієм, грою акторів та операторською роботою . Я не пошкодував, що відкрив для себе німецьке кіно, бо це не тільки щось цікаве як новинка, але й має свій особливий хист",- поділився враженнями Андрій Криворуцький, студент першого курсу 16 групи німецького відділення.
Наша група вже не перший раз мала можливість у стінах рідного університету спілкуватися з носієм німецької мови. Прийшовши на фестиваль, ми познайомилися ще з трьома громажянами Німеччини та отримали змогу не лише поспілкуватися з ними, а й спостерігати за їхньою реакцією на неочікувані моменти під час перегляду фільму.
Такий фестиваль - це знахідка для людей, які вивчають німецьку, бо це ще більше стимулює вивчати мову та знайомитися з культурою німецькомовних країн. Треба користуватися такою можливістю, щоб переглядати якнайбільше німецьких фільмів.
Івасьова Олеся, студентка першого курсу 16 групи німецького відділення.