Факультет лінгвістики та перекладу Міжнародного гуманітарного університету впевнений, що фундамент талановитого та зацікавленого студента має бути закладено ще у шкільні роки, тому викладачі факультету систематично співпрацює зі школами, ліцеями та гімназіями Одеської області, а також і всієї України: проводять творчі конкурси, екскурсії містом, залучають старшокласників до регулярної участі у літній школі Юного перекладача, запрошують на освітньо-розважальні заклади.
 Професорсько-викладацький склад факультету лінгвістики та перекладу Міжнародного гуманітарного університету не міг оминути увагою проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, який є одним із провідних заходів МАН. Ми розуміємо, що виявлення і підтримка обдарованих дітей є однією з найважливіших проблем залучення інтелектуально й творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи. Викладачі-науковці факультету лінгвістики та перекладу підтримують прагнення юних дослідників в сфері мовознавства та перекладу, взявши на себе наукове керівництво роботами школярів.
10 лютого 2018 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідних робіт учнів-членів МАН, до якого пройшли більше двадцяти юних талантів.
З гордістю ми раді повідомити, що перше місце у секції «Мовознавство» посіла Антоненко Катерина, учениця 11-Б класу Одеської СШ №86 м. Одеси, роботу якої було здійснено під науковим керівництвом кандидата філологічних наук, доцента, доцента кафедри перекладу та мовознавства факультету лінгвістики та перекладу Міжнародного гуманітарного університету Шкворченко Наталії Миколаївни. Слід зазначити творчий підхід, наполегливість та зацікавленість Катерини в науковій роботі.
Наші щирі вітання переможниці!!! Сподіваємось побачити Катерину Антоненко серед наших студентів наступного року!