Спільні проекти кафедри германських та східних мов  та представництва Німецької служби академічних обмінів в Україні
Тримовний перекладацький проект (Одеса-Харків)

В Одесі з 5 по 7 квітня спільно с кафедрою германських та східних мов Міжнародного гуманітарного університету проходив перший етап тримовного (німецька, українська, російська) перекладацького проекту, серед завдань якого був колективний переклад українською та російською мовами п'єси молодого автора з Люксембургу Олівьє Гарофало (Olivier Garofalo) “ Heimat ist kein Ort“. Протягом 3 днів разом із професійною перекладачкою Нелею Вахновською та письменницею Іриною Фінгеровою 16 студентів з Одеси, Харкова, Ніжина, Миколаїва та Сум разом працювали над перекладом п'єси.  Другий етап проекту відбувся у Харкові з 17 по 20 травня під керівництвом талановитого режисера Олександра Ковшуна,  учасники проекту допомогали готувати п'єсу до постанови. Студентки німецького відділення факультету лінгвістики та перекладу МГУ Васильєва Ганна, Зав'ялова Інна та Мельниченко Катерина розповідають про свої враження та набутий досвід: “Майстер – клас від Олександра Ковшуна навчив нас, як потрібно працювати з драматургічними творами та будувати живі діалоги під час перекладу . Вже закінчивши аналіз тексту та персонажів ми інсценували кілька уривків п’єси, аби переконатися, що наш переклад точний та зрозумілий.  Останнім етапом стало сценічне читання в Харківському академічному драматургічному театрі імені Тараса Шевченка " Мала сцена". Постанова мала великий успіх серед глядачів. Участь у проекті для кожного з нас була надзвичайно цікавою та продуктивною . Під час роботи над перекладом п’єси кожен із нас розкрив в собі щось нове, здобув новий практичний досвід в якості перекладача драматургічного твору. З якими труднощами перекладу стикаються перекладачі сучасних літературних творів? Чому є не так багато спеціалістів в даній ґалузі? Ці та інші питання щодо мистецтва літературного перекладу ми дискутували під час нашої роботи.  Театр – це зовсім інший світ, з яким ми завдяки цьому проекту також ближче познайомились. Ми дуже вдячні нашому Міждународному гуманітарному університету за можливість участі в такому проекті та за підтриму наших викладачів”.