Новини МГУ

Проведено круглий стіл, присвячений 30 – річчю Вишеградської четвірки


19 лютого 2021 року в Міжнародному гуманітарному університеті Інститутом права, економіки та міжнародних відносин за ініціативи кафедри менеджменту було проведено круглий стіл, присвячений 30 – річчю Вишеградської четвірки на тему «30 РОКІВ ВИШЕГРАДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ – ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА РОЗВИТКУ КРАЇН: ДОСЯГНЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ ТА УРОКИ ДЛЯ УКРАЇНИ»
З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор Міжнародного гуманітарного університету проф. Громовенко К.В., проректор з науково-педагогічної роботи Міжнародного гуманітарного університету, д.е.н, професор Гончарук А.Г., та директор Інституту права, економіки та міжнародних відносин доц. Тицька Я.О., Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці пан Дам’ян Цярціньскі та Почесний консул Словацької Республіки в м. Одеса пан Михайло Музальов.
У вітальному слові Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці пан Дам’ян Цярціньскі висловив подяку за обговорення такої важливої теми, адже Вишеградська група залишається дієвим речником інтересів країн Центральної Європи ось уже 30 років.
Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці пан Дам’ян Цярціньскі побажав вдалого проведення наукового заходу, подальшого розвитку, успіхів, творчого натхнення та реалізації всіх задумів.
Почесний консул Словацької Республіки в м. Одеса, пан Музальов М., висловив особисту подяку проф. Деркач Тетяні Вадимівні та всім співробітникам Міжнародного гуманітарного університету, свої запевнення у вельми високій повазі, подякував за запрошення до круглого столу. Він відзначив, що, тема, обрана для даного заходу, є не тільки актуальною, а й доволі ємною, щиро побажав всім учасникам наукового круглого столу та організаторам подальшої плідної роботи, цікавих наукових висновків и і вироблення перспективних рекомендацій.
З вітальним словом виступила проф. Деркач Т.В., зазначивши, що сьогоднішній вектор розвитку нашої країни викликає необхідність дослідження і осмислення траєкторій розвитку країн, які випереджають Україну в процесах трансформації економіки. Вишеградська четвірка (В4) стала найяскравішим регіональним союзом сучасної Європи, вона не втратила конструктивного початку на тлі глобальної економічної і політичної кризи. Все більш наполегливо В4 продовжує відстоювати свої національно-політичні інтереси в спільноті європейських партнерів. Формування Вишеградського союзу можна вважати найбільш очевидною удачею всього перехідного періоду в цій частині Європи.
В рамках дискусії було обговорено актуальні теми, а саме результати 30- річного співробітництва, вплив пандемії COVID-19 на фінансово-економічні показники країн Вишеградської групи у 2020 році, розвиток напрямів економічної інтеграції України і країн Вишеградської четвірки, монетарну інтеграцію країн Вишеградської четвірки:, досвід та перспективи для України, сучасну міграційну політику Вишеградських країн та регулювання руху прямих іноземних інвестицій в країнах В4.
У заході прийняли участь провідні науковці України та зарубіжжя: Західноукраїнського національного університету,  Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Дніпровського державного технічного університету, Одеської національної академії харчових технологій, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, університету Західної Македонії (Греція),. Високий рівень представництва як на офіційному, так і на експертному рівнях дозволив провести конструктивну дискусію, в ході якої визначилися найбільш перспективні напрямки розвитку співробітництва України та країн Вишеградської групи.
Учасники круглого столу у своїх виступах спробували осмислити, проаналізувати і виявити довгострокову перспективу відносин між Україною та Вишеградською групою.
Висловлюємо щиру подяку за участь проф. Якубовському С.О, проф. Савельєву Є.В., проф. Лизун М.В., проф. Ліщинському І.О., проф. Кириленко О.П,, проф. Коваленко М.П., проф. Коренюк П.І., проф. Садченко О.В., проф.. Головченко О.М. та іншим учасникам круглого столу.
Завершуючи круглий стіл, проф. Деркач Т.В. підвела його підсумки та окреслила плани на найближче майбутнє, відмітила важливість підтримки та розвитку діалогу між українськими і європейськими колегами, звернула увагу на значення відкритих наукових досліджень і дискусій для розвитку відносин між Україною та Вишеградською четвіркою. Головним підсумком круглого столу слід назвати відвертий і високопрофесійний обмін думками між вченими і експертами, які присвячені, не тільки найбільш гострим і актуальним проблемам регіону Центрально-Східної Європи, а й сучасності в цілому.
Обговорювалося питання щодо доцільності проводити круглі столи на економічні теми на регулярній основі.
      Подібний діалог допомагає в черговий раз зблизити позиції наших держав і з урахуванням високого наукового рівня учасників круглого столу донести думки професіоналів до більш широких верств населення, в тому числі до політиків, які приймають рішення.


Наукові конференції
Made on
Tilda