Новини МГУ

МГУ досліджує енергетичну бідність разом з Європейськими країнами

В цьому році Міжнародний гуманітарний університет долучився до дослідницького проекту ENGAGER, CA16232 “Energy Energy Poverty: Agenda CO-Creation and Knowledge Innovation”, що фінансується Єврокомісією в рамках програми Горизонт2020 (Горизонт Європа). До цього проекту вже входять представники 40 країн, та Міжнародний гуманітарний університет у ньому представляє Україну.
15.12.2020 р. відбулась зустріч комітету управління ENGAGER, на якій були присутні 50 учасників – представників різних країн Європейського континенту. На зустрічі керівник проекту, проф. Стефан Бузаровскі з Університету Манчестеру (Велика Британія) представив досягнення проекту, поточні завдання, план заходів та бюджет проекту на наступний рік.
Учасники зустрічі активно обговорювали поточні питання та перспективні дії проекту, які допоможуть досягнути його цілей. Головною метою проекту ENGAGER є радикальна трансформація, поширення та поглиблення знань про енергетичну бідність у Європі. Під енергетичною бідністю розуміється неспроможність домогосподарств та організацій бути забезпеченими необхідною кількістю енергії та енергетичних послуг. Про важливість цієї проблеми для України говорить і той випадок, що трапився наприкінці засідання, коли під час виступу представника від МГУ, а саме проректора з науково-педагогічної роботи, д.е.н., професора Гончарука Анатолія Григоровича, у будівлі університету було вимкнуто світло енергопостачальною компанією без жодного попередження про час та тривалість відключення.
Втім, проблема енергетичної бідності актуальна не тільки для України, але й для країн ЄС, де понад 50 млн. домогосподарств, своєчасно сплачуючи сповна рахунки за комунальні послуги, борються за отримання достатньої кількості тепла, живучі у будинках з вологістю та пліснявою. Такі умови негативно впливають та здоров’я та добробут людей. Тому проект ENGAGER є важливим фактично для усіх Європейських країн та його результати мають покращити ситуацію з енергетичною бідністю на нашому континенті.
Міжнародні проекти Наука
Made on
Tilda