Міжнародне співробітництво аспірантів: від конференції до великого проекту

Саме під такою назвою 9.03.2021 р. пройшла лекція доктора наук Меньшова Олександра Ігоревича для аспірантів МГУ. Лектор вже багато років працює у Київському національному університету ім. Т.Г. Шевченка та, не дивлячись на свій молодий вік, є досвідченим науковцем, що керував відділом міжнародної співпраці свого університету та має величезний досвід участі у міжнародних програмах співробітництва.
У своїй лекції д-р Меньшов О.І. доповів про широкі можливості, якими можуть скористатись молоді науковці задля інтернаціоналізації своїх досліджень та проходження стажувань за кордоном. Лектор розповів про конкретні міжнародні програми, їх особливості та шляхи участі у них для аспірантів. Лекція містила як загальну інформацію, так і конкретні посилання та деталі конкурсів з дедлайнами та розмірами грантів і стипендій.
Як виявилось, молоді науковці мають безліч можливостей для отримання міжнародного фінансування за широким спектром наукової, навчальної та практичної роботи: починаючи від участі у закордонних конференціях і завершуючи долученням до великих мультинаціональних наукових проектів, що підтримуються окремими університетами, державами, міждержавними інституціями, міжнародними організаціями та об’єднаннями (ООН, НАТО, ЄС, тощо). Запитання аспірантів до лектора стосувались можливостей участі у американських та європейських грантових програмах.
Такі зустрічі дають можливість зорієнтувати аспірантів та допомагають їм знайти фінансування для свого наукового проекту, апробації дослідження чи стажування за кордоном, що сприяє їх професійному та особистісному розвитку.
Ця лекція стала черговим заходом, організованим Центром наукових компетенцій та академічного письма (ЦНКАП) МГУ. Аспіранти МГУ вдячні ЦНКАП та модератору лекцій - проректору з науково-педагогічної роботи, проф. Гончаруку А.Г. за сприяння їх науковій роботі, професійному та особистісному розвитку, і сподіваються на продовження такого формату лекцій у майбутньому.

Міжнародні проекти