Новини МГУ

Аспіранти МГУ зустрілись з представниками провідних університетів Європи

На цьому тижні продовжився цикл відкритих лекцій для аспірантів Міжнародного гуманітарного університету від представників роботодавців. Естафету від українських керівників НДІ та ЗВО перейняли представники провідних університетів Європи.
Так, 18.12.2020 р. відбулися дві відкриті лекції: перша, з доктором Андрієм Тарасовим - представником Університету Гайзенхайму (Німеччина); друга, з проректором Варненського університету менеджменту (Болгарія) – проф. Станіславом Івановим.
У своїй презентації д-р А. Тарасов розповів про свій університет, що є одним з провідних виноробних університетів Німеччини та ЄС, про його переваги, програми навчання та напрями досліджень. Німецька вища освіта є привабливою насамперед через високу якість та безкоштовність для здобувачів. Особливо цікавим для аспірантів була розповідь про кар’єрний шлях лектора: від студента та аспіранта Київського національного університету ім. Т. Шевченка до наукового співробітника та доцента провідного німецького університету. Студенти ставили лектору конкретні питання, щодо можливостей продовження навчання та проведення їх досліджень у Німеччині. Зустріч пройшла змістовно та цікаво.
Варненський університет менеджменту (ВУМ) є партнером МГУ, та з цього року між нашими університетами розпочалось активне співробітництво. Тож лекція проф. С. Іванова, який є проректором з наукової роботи цього університету-партнера, стала продовженням цієї плідної співпраці. Презентація болгарського професора стосувалась особливостей системи вищої освіти та науки Болгарії, а також напрямів наукової та навчальної роботи Варненського університету менеджменту. Проф. С. Іванов розкрив можливості та перешкоди здійснення наукової роботи, багато з яких виявились близькими до українських реаліїв. Питання аспірантів МГУ до лектора стосувались здебільшого можливостей академічної мобільності, спільних досліджень та публікації у індексованих виданнях, головним редактором яких є проф. С. Іванов.
На цьому цикл відкритих лекцій для аспірантів від роботодавців, організований проректором з науково-педагогічної роботи МГУ, д.е.н., професором Гончаруком А.Г. у 2020 році завершено. Втім, у разі отримання позитивних відгуків від здобувачів вищої освіти, такий формат зустрічей з роботодавцями може бути продовжений у наступному, 2021 році.

Наука Міжнародні проекти
Made on
Tilda