Ця місія містила наукове дослідження ефективності функціонування португальських хлібопекарень, що виготовляють традиційні та інноваційні продукти, зокрема Pão de Gimonde, для подальшого порівняння їх роботи з аналогічними українськими підприємствами. Окрім суто досліджень, проф. Гончарук А.Г., перебуваючи у м. Браганса, що на північному сході Португалії, відвідав наукові установи та вищі навчальні заклади, які пов’язані з цим проєктом. Зокрема, під час візиту до Instituto Politécnico de Bragança відбулась зустріч із його віце-президентом, д-ром Албано Алвесом, у ході якої було обговорено можливості співпраці МГУ з цих Інститутом, зокрема створення програм подвійних дипломів, обміну студентами та викладачами, а також спільних наукових досліджень та практики студентів МГУ у Португалії. Під час зустрічі із заступником директора Centro de Investigação de Montanha, д-ром Ліліаною Бурада де Баррос відбувся обмін досвідом та окреслення перспективних досліджень, що можуть бути цікавими як португальській, так і українській сторонам. Цей центр має потужну матеріально-технічну базу, сучасні лабораторії, що не тільки досліджують продукти харчування, але й щоденно виконують сотні ПЛР та антиген-тестів, її працівники розробляють нові протоколи для лікування хворих, роблячи свій внесок у подолання пандемії COVID-19.
Керівник проєкту CA18101 д-р Жоао Роша ознайомив проф. Гончарука А.Г. із Університетом Порту та висловив готовність до плідної співпраці з МГУ у науковій та навчальній сферах. Під час зустрічі, він наголосив, що такі багатонаціональні проєкти зближують науковців, бізнесменів, урядовців та громадські організації з різних країн задля вирішення важливих науково-практичних проблем, що є актуальними для усього Європейського континенту.
Результати досліджень за цією науковою місією будуть включені до колективної монографії, що буде надрукована видавництвом Springer вже наприкінці цього року.