Новини МГУ

Наукова місія у Португалії

Міжнародний гуманітарний університет (МГУ) минулого року долучився до міжнародного науково-дослідного проєкту зі створення інноваційних продуктів здорового харчування (CA18101), що фінансується Єврокомісією. Завдяки послабленню карантинних обмежень, в рамках цього проєкту у другій половині серпня 2021 р. відбулась наукова місія проректора з науково-педагогічної роботи МГУ, д. е. н., професора Гончарука Анатолія Григоровича у Португалію, представник якої, а саме Університет Порту є головною установою (грантоотримувачем) цього проєкту.
Ця місія містила наукове дослідження ефективності функціонування португальських хлібопекарень, що виготовляють традиційні та інноваційні продукти, зокрема Pão de Gimonde, для подальшого порівняння їх роботи з аналогічними українськими підприємствами. Окрім суто досліджень, проф. Гончарук А.Г., перебуваючи у м. Браганса, що на північному сході Португалії, відвідав наукові установи та вищі навчальні заклади, які пов’язані з цим проєктом. Зокрема, під час візиту до Instituto Politécnico de Bragança відбулась зустріч із його віце-президентом, д-ром Албано Алвесом, у ході якої було обговорено можливості співпраці МГУ з цих Інститутом, зокрема створення програм подвійних дипломів, обміну студентами та викладачами, а також спільних наукових досліджень та практики студентів МГУ у Португалії. Під час зустрічі із заступником директора Centro de Investigação de Montanha, д-ром Ліліаною Бурада де Баррос відбувся обмін досвідом та окреслення перспективних досліджень, що можуть бути цікавими як португальській, так і українській сторонам. Цей центр має потужну матеріально-технічну базу, сучасні лабораторії, що не тільки досліджують продукти харчування, але й щоденно виконують сотні ПЛР та антиген-тестів, її працівники розробляють нові протоколи для лікування хворих, роблячи свій внесок у подолання пандемії COVID-19.
Керівник проєкту CA18101 д-р Жоао Роша ознайомив проф. Гончарука А.Г. із Університетом Порту та висловив готовність до плідної співпраці з МГУ у науковій та навчальній сферах. Під час зустрічі, він наголосив, що такі багатонаціональні проєкти зближують науковців, бізнесменів, урядовців та громадські організації з різних країн задля вирішення важливих науково-практичних проблем, що є актуальними для усього Європейського континенту.
Результати досліджень за цією науковою місією будуть включені до колективної монографії, що буде надрукована видавництвом Springer вже наприкінці цього року.
Наука Міжнародні проекти
Made on
Tilda