Професор МГУ виконав місію у Франції

Міжнародний гуманітарний університет (МГУ) є учасником багатьох міжнародних проєктів, п’ять з яких фінансуються Єврокомісією в рамках програми Горизонт Європа. Одним з таких проєктів є ReMO, CA19117 «Researcher Mental Health», що досліджує ментальне здоров’я дослідників та викладачів. До цього проєкту входять представники понад 30 країн, та Україну в ньому представляє МГУ.
В рамках проєкту ReMO, у другій половині вересня 2021 р., проректор з науково-педагогічної роботи МГУ, д.е.н., професор Гончарук А.Г. виконав наукову місію в одному з найкращих закладів вищої освіти Франції – Ліонському університеті Жана Мулена. Ця місія полягала у дослідженні мотивації та моделі добробуту, що забезпечує цей університет для своїх працівників – молодих та досвідчених науковців. Протягом своєї місії, представник МГУ здійснював опитування професорів та аспірантів, проводив інтерв’ю з вченими, що знаходяться на різних етапах своєї академічної кар’єри, а також знайомив їх з діяльністю МГУ та завданнями проєкту ReMO.
Результати дослідження проф. Гончарука А.Г. виявили низку проблем, що можуть не тільки погіршувати наукову продуктивність університету, але й призводити до ментальних розладів окремих науковців. Для запобігання та подолання таких проблем учасники проєкту ReMO підготували спеціальний Маніфест, який буде найближчим часом розповсюджуватись та просуватись у Європейському академічному просторі.
Віце-президентом Ліонського університету, проф. Дід’є Віно було високо оцінено результат виконаної місії проф. Гончарука А.Г. та внесок МГУ у покращення існуючої моделі добробуту науковців, що сприятиме підвищенню ефективності роботи академічної системи Європи.
Наука Міжнародні проекти