Новини МГУ

Європейський проєкт з реформування систем вищої освіти

18.03.2021 р. відбулась заключна зустріч в рамках дослідницького проєкту We-Relate CA15221 “Advancing effective institutional models towards cohesive teaching, learning, research and writing development”, що фінансується Єврокомісією в рамках програми Горизонт2020 (Горизонт Європа). До цього проєкту входять представники понад 30 країн, і саме Міжнародний гуманітарний університет (МГУ) у ньому представляє Україну.
Ця зустріч відбувалась онлайн та зібрала біля сорока найбільш активних учасників проєкту, серед яких переважна більшість відомі науковці та викладачі, а також представники Європейської асоціації академічного письма (EATAW). МГУ на зустрічі представляв проректор з науково-педагогічної роботи, д.е.н., проф. Гончарук А.Г.
Першу половину зустрічі було присвячено сусіднім з Євросоюзом країнам, що розвиваються, які найбільш зацікавлені у реформуванні систем вищої освіти. Перед учасниками виступила представниця Американського університету у Бейруті (Ліван) Емі Зенгер, яка розповіла про проблеми у вищій освіті її країни та про те, як вони можуть бути усунуті, завдяки результатам досліджень за проєктом We-Relate. Далі, учасники засідання висловлювались щодо значущості проєкту та перспектив впровадження його результатів.
Після перерви відбулось звітування керівництва проєкту за останній рік та увесь період його роботи з 2015 р. Зокрема, керівник проєкту д-р Елісон Фаррелл (Національний університет Ірландії, Мейнут) представила фінансовий звіт на затвердження учасникам комітету управління, а також найбільш активних учасників та найбільш вагомі результати. Зокрема, було відзначено й МГУ, який найбільш активно із сусідніх з ЄС країн долучався до заходів проєкту.
Завдяки участі у проєкті We-Relate протягом 2018-2020 рр. молоді вчені МГУ отримували гранти та проходили навчання у тренувальній школі у Скоп’є (Північна Македонія), досвідчені науковці МГУ проводили дослідження академічних систем у кращих університетах Франції, Боснії та Герцеговини. Внесок науковців МГУ у здобутки проєкту We-Relate відображений у підсумковому збірнику кейсів академічних моделей країн Європи, виступах та матеріалах міжнародних конференцій, наукових статтях, які вже видані або рецензуються топовими міжнародними виданнями.
Участь у таких проєктах, з одного боку, дозволяє розвивати наукові та комунікаційні компетентності молодих та досвідчених науковців, розширяти коло їх професійних контактів, покращувати результати досліджень, тощо. З іншого боку, вони долучають МГУ до розбудови Європейського дослідницького простору, допомагають знаходити кращі практики для впровадження у своїй діяльності та для реформування системи вищої освіти України.
У завершенні засідання учасники проєкту висловили готовність у подальшій співпраці та продовженні спільних досліджень задля покращення якості вищої освіти.
Наука Міжнародні проекти
Made on
Tilda