Новини МГУ

Як трансформувати охорону здоров’я у пост-пандемічну епоху

11.03.2021 р. відбулась заключна зустріч в рамках дослідницького проекту CostCares CA15222 “European Network for Cost Containment and Improved Quality of Health Care”, що фінансується Єврокомісією в рамках програми Горизонт2020 (Горизонт Європа). До цього проекту входять представники понад 30 країн-учасниць, і саме Міжнародний гуманітарний університет (МГУ) у ньому представляє Україну.
Вперше така зустріч відбувалась онлайн, що дало змогу долучити майже 200 учасників, серед яких представники урядів, керівники асоціацій та медичних закладів, відомі науковці, професори та професіонали. На її відкритті перед учасниками виступила віце-президент Європарламенту, д-р Роберта Мецола, яка привітала учасників проекту та наголосила на важливості результатів цього проекту для відновлення економіки та підвищення ефективності систем охорони здоров’я у Європі у пост-пандемічний період.
Про результати проекту CostCares, що тривав останні 5 років, доповіли його головний керівник д-р Інгер Екман (Швеція), її колеги з Університету Ґетеборгу – д-р Лілас Алі, проф. Ян Торнел та проф. Карл Сведберг, а також проф. Патрік Юрісcен (Нідерланди). Про перші результати успішного впровадження результатів проекту у Швеції та Польщі доповіли президент Шведської ниркової асоціації, д-р Хакан Хедмен та директор дитячої реабілітаційної лікарні Америка, д-р Роман Левандовські.
Серед спікерів зустрічі також можна відмітити доповіді д-ра Хезер Роджерс (Іспанія), д-ра Десмонда Коулі (Ірландія), проф. Далі Криксюнієне (Литва), проф. Сандра Бутіжіг (Мальта) та проф. Констатніноса Цагаракіса (Греція), що стосувались різних аспектів проекту та теми зустрічі “Person-centred care 4 sustainable health systems: How to transform health care in the post-pandemic era”.
Україну на цій зустрічі представляв проректор з науково-педагогічної роботи МГУ, д.е.н., проф. Анатолій Гончарук, який зробив значний внесок у кінцевий результат проекту, поглиблено досліджував ефективність систем охорони здоров’я Європи та мотивацію медичних працівників у лікарнях та медичних інститутах України та Польщі. Керівництво проекту подякувало українському учаснику та висловило сподівання на подальшу співпрацю.
За результатами проекту CostCares вже видано кілька наукових статей, практичних кейсів, а також готується до публікації підсумкова монографія, в якій усі зацікавлені особи зможуть знайти багато корисного та цікавого щодо можливостей підвищення ефективності систем охорони здоров’я та медичних закладів.
Міжнародні проекти
Made on
Tilda