Альянси знань між закладами вищої освіти (ЗВО) та підприємствами, які мають на меті сприяти інноваціям, підприємництву, творчості, працевлаштуванню, обміну знаннями та / або мультидисциплінарному викладанню і навчанню, стають все більш необхідними та актуальними. Завдання науковців полягає в тому, щоб визначити, чому ми повинні навчати в майбутньому і як цьому слід навчати.
Змінюваний характер сучасного суспільства підкреслює, що соціальні проблеми часто є дуже складними та багатогранними. Саме для їх вирішення, завдяки мультидисциплінарним інноваціям, два роки тому було започатковано науковий проєкт CA18236 «Multi-disciplinary innovation for social change» (SHIINE), що фінансується Єврокомісією. Він передбачає створення Загальноєвропейської лабораторії інновацій та має підготувати студентів до майбутнього працевлаштування шляхом інтеграції освітніх програм у діяльність лабораторії, а також підтримку установ, які відіграють важливу роль у розробці відповідної політики.
Враховуючи важливість цього проєкту та наявний науковий потенціал, Міжнародний гуманітарний університет (МГУ) нещодавно долучився до нього та представляє у ньому Україну.
Першими заходами, у яких взяв участь представник МГУ – проректор з науково-педагогічної роботи, д.е.н., проф. Гончарук Анатолій Григорович у проєкті SHIINE, стали зустрічі робочих груп проєкту та Міжнародна наукова конференція“Contemporary Management Practices XI. Smart Specialisation in the Decade of Business Connectivity to Locomotions”, які відбулися 3-4 червня у Бургаському вільному університеті – БВУ (Бургас, Болгарія). Вони відбувались у сучасному гібридному форматі, що поєднав фізичних та онлайн учасників із десятків країн Європи та інших континентів. Ключовими організаторами та спікерами заходів виступили: проректор з наукової та міжнародної роботи БВУ, проф. Мілен Балтов; керівниця проєкту SHIINE, д-р Катрі-Ліїс Лепік (Талліннський університет, Естонія), а також її заступник – м-р Девід Паркс(The Skill Mill, Northern Design Centre, Велика Британія).
Під час зустрічей робочих груп обговорювались наступні кроки із залучення стейкхолдерів та молоді до проєкту, які б активізували процес виконання його завдань. Із цього приводу було прийнято пропозицію проф. Гончарука А.Г. щодо проведення серії національних зустрічей робочих груп з метою включення місцевих стейкхолдерів та популяризації перших результатів та ідей проєкту. Зокрема, було підтримано МГУ як потенційне місце проведення однієї з таких зустрічей, що може відбутися вже у вересні цього року під час проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Перспективи ефективних управлінських рішень у бізнесі та проєктах», на якій окрім відомих у світі дослідників та практиків менеджменту, зокрема проф. Херманна Саймона – засновника Simon-Kucher & Partners, приймуть участь й представники та стейкхолдери проєкту SHIINE.
Таким чином, МГУ, представляючи країну у важливому Європейському проєкті, стає активним учасником запровадження мультидисциплінарних інновацій задля соціальних змін та наближення освітніх програм до реальних потреб майбутньої економіки.