Новини МГУ

МГУ долучився до Європейського проєкту щодо мультидисциплінарних інновацій задля соціальних змін

У сучасному світі, що дедалі складнішає і швидко змінюється, традиційні дисциплінарні підходи до формування та вирішення соціальних та економічних проблем приносять все меншу віддачу. Тому відбуваються дискусії про те, як найкраще виховувати та готувати випускників університетів до нових викликів 21 століття.
Альянси знань між закладами вищої освіти (ЗВО) та підприємствами, які мають на меті сприяти інноваціям, підприємництву, творчості, працевлаштуванню, обміну знаннями та / або мультидисциплінарному викладанню і навчанню, стають все більш необхідними та актуальними. Завдання науковців полягає в тому, щоб визначити, чому ми повинні навчати в майбутньому і як цьому слід навчати.
Змінюваний характер сучасного суспільства підкреслює, що соціальні проблеми часто є дуже складними та багатогранними. Саме для їх вирішення, завдяки мультидисциплінарним інноваціям, два роки тому було започатковано науковий проєкт CA18236 «Multi-disciplinary innovation for social change» (SHIINE), що фінансується Єврокомісією. Він передбачає створення Загальноєвропейської лабораторії інновацій та має підготувати студентів до майбутнього працевлаштування шляхом інтеграції освітніх програм у діяльність лабораторії, а також підтримку установ, які відіграють важливу роль у розробці відповідної політики.
Враховуючи важливість цього проєкту та наявний науковий потенціал, Міжнародний гуманітарний університет (МГУ) нещодавно долучився до нього та представляє у ньому Україну.
Першими заходами, у яких взяв участь представник МГУ – проректор з науково-педагогічної роботи, д.е.н., проф. Гончарук Анатолій Григорович у проєкті SHIINE, стали зустрічі робочих груп проєкту та Міжнародна наукова конференція“Contemporary Management Practices XI. Smart Specialisation in the Decade of Business Connectivity to Locomotions”, які відбулися 3-4 червня у Бургаському вільному університеті – БВУ (Бургас, Болгарія). Вони відбувались у сучасному гібридному форматі, що поєднав фізичних та онлайн учасників із десятків країн Європи та інших континентів. Ключовими організаторами та спікерами заходів виступили: проректор з наукової та міжнародної роботи БВУ, проф. Мілен Балтов; керівниця проєкту SHIINE, д-р Катрі-Ліїс Лепік (Талліннський університет, Естонія), а також її заступник – м-р Девід Паркс(The Skill Mill, Northern Design Centre, Велика Британія).
Під час зустрічей робочих груп обговорювались наступні кроки із залучення стейкхолдерів та молоді до проєкту, які б активізували процес виконання його завдань. Із цього приводу було прийнято пропозицію проф. Гончарука А.Г. щодо проведення серії національних зустрічей робочих груп з метою включення місцевих стейкхолдерів та популяризації перших результатів та ідей проєкту. Зокрема, було підтримано МГУ як потенційне місце проведення однієї з таких зустрічей, що може відбутися вже у вересні цього року під час проведення Міжнародної  науково-практичної конференції «Перспективи ефективних управлінських рішень у бізнесі та проєктах», на якій окрім відомих у світі дослідників та практиків менеджменту, зокрема проф. Херманна Саймона – засновника Simon-Kucher & Partners, приймуть участь й представники та стейкхолдери проєкту SHIINE.
Таким чином, МГУ, представляючи країну у важливому Європейському проєкті, стає активним учасником запровадження мультидисциплінарних інновацій задля соціальних змін та наближення освітніх програм до реальних потреб майбутньої економіки.
2021-06-09 14:51 Міжнародні проекти Наукові конференції