Новини МГУ

ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ В РАМКАХ ДИСЦИПЛІНИ «ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ОСОБАМ, ЯКІ ОТРИМАЛИ ПСИХІЧНІ ТРАВМИ В НАСЛІДОК ВІЙНИ»

В рамках обов'язкової компоненти освітньо-професійної програми "Психологія" - "Психологічна допомога особам, які отримали психічні травми внаслідок війни" - здобувачі факультету Лінгвістики та перекладу Міжнародного гуманітарного університету освітнього ступеня бакалавр, спеціальності 053 "Психологія" відвідали захід , що провели військові психологи військових частин Південного оперативно-тактичного об’єднання НГУ.

Захід об'єднав у собі інтерактивну лекцію та тренінг, під час якого обговорили важливість психологічного здоров’я, розповіли про методи психологічної допомоги в кризових ситуаціях. Особливу увагу приділили темам саморегуляції та підтримки людей, які отримали психічні травми під час війни.

«У критичних умовах найголовніше – зберігати внутрішню рівновагу та діяти за чіткими алгоритмами. Це дозволяє не лише допомогти іншим, а й захистити власну психіку», – наголосила очільниця відділення психологічного забезпечення Південного Одеського територіального управління НГУ підполковник Юлія Макєєва під час інтерактивної лекції.

Одним із найважливіших практичних елементів тренінгу стало опрацювання протоколів психологічної допомоги. Так, здобувачі 1-4 курсів ознайомилися з алгоритмом «ICOVER», що застосовується у бойових умовах, а також із методиками «Чотири стихії» від Israel Trauma Coalition, «ЯАЛОМ» від ізраїльських військових та «Правилом 6 П» та особливостями надання першої психологічної допомоги особам, які пережили стресову подію. Відтак, теоретичні знання лекції закріпили на практиці під час тренінгу, моделюючи ситуації реальної психологічної підтримки.

Завершення зустрічі пройшло у відкритій та довірчій атмосфері. Психологи Нацгвардії відповіли на запитання студентів, розповіли про виклики своєї професії та поділилися порадами щодо збереження душевної рівноваги у робочих процесах та особистому житті.