В МГУ відбулась VII Міжнародна науково-практична конференція з менеджменту

16-17 вересня року у Міжнародному гуманітарному університеті (МГУ) відбулася VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи ефективних управлінських рішень у бізнесі та проектах". В ній прийняли участь понад 100 науковців та практиків з 10 країн Європи (України, Німеччини, Франції, Великої Британії, Естонії, Сербії, Італії, Ісландії, тощо). Представники зарубіжних та вітчизняних університетів та бізнес-шкіл, науково-дослідних інститутів, державних органів влади та недержавних організацій, а також бізнесу представили результати своїх досліджень та інноваційної активності на цьому заході.
Конференцію було спрямовано на обговорено досягнень у науці та практиці у сфері економіки та менеджменту, які можуть бути корисними для підвищення ефективності прийняття рішень у бізнесі та проектах.
Програма конференції містила проведення пленарного та секційних засідань, круглого столу, презентацію наукових розробок учасників конференції, а також пізнавально-культурні заході.
На відкритті конференції її учасників привітали керівники оргкомітету: ректор МГУ, д.ю.н., професор Громовенко К.В. та проректор МГУ з науково-педагогічної роботи, д.е.н., проф. Гончарук А.Г. Під час урочистого відкриття конференції кращих викладачів, аспірантів та студентів МГУ було нагороджено грамотами за результатами навчального року.
Пленарне засідання конференції відкрила цікава доповідь всесвітньо відомого науковця та практика менеджменту, засновника компанії Simon-Kucher & Partners, професора топових університетів світу (MIT, Harvard, Stanford, тощо), д-ра Германа Саймона (Німеччина) про «прихованих чемпіонів» – компанії, що є порівняно невеликими, але дуже успішними, та ховаються за завісою непомітності, невидимості, а іноді і секретності та впроваджують надсучасні технології.
Виступи наступних доповідачів засідання – віце-президента Університету Ліону ім. Жана Мулена (Франція), професора з управління людськими ресурсами, д-ра Дід’є Віно та професорки Університету Белграда (Сербія), д-ра Валентини Марінковіч стосувались проблем менеджменту у сфері охорони здоров’я. Зокрема, йшлося про тенденції та організаційні перспективи оцінки та цінності результатів роботи медичних закладів, а також про застосування перспективних інструментів управління ризиками для вдосконалення систем охорони здоров’я, запобігання лікарських помилок та соціальної допомоги людям похилого віку.
Після обідньої перерви конференція продовжилась у формі секційних засідань, на яких виступали відомі одеські підприємці, науковці, представники влади та суспільні діячи. Одна з ключових секцій, що стосувалась управління соціальними інноваціями та підприємництвом, містила виступи керівників Європейського проєкту CA18236 “Multidisciplinary innovation for social change”, д-р Катрі-Ліз Лепік з Талліннського університету (Естонія) та відомого соціального старт-апера, засновника та директора компанії The Skill Mill,Девіда Паркса (Велика Британія), які розповіли про свій проєкт та можливості, які він дає для молодих науковців, соціальних підприємців та волонтерів, задля вирішення соціальних проблем у різних країнах Європи. Україну у цьому Європроєкті представляє МГУ.
 Наступного дня, 17.09.2021 р., конференція продовжила свою роботу у форматі круглого столу щодо управління у сфері медичного туризму, у якому прийняли участь як іноземні учасники, так і представники місцевих органів влади, Верховної Ради України та керівники медичних установ, закладів вищої освіти та підприємств одеського регіону.Учасники круглого столу обговорили проблеми та перспективи розвитку медичного туризму в Україні та представили можливості, які надають пацієнтам місцеві заклади охорони здоров’я.
Усі доповіді учасників конференції опубліковано у збірнику матеріалів конференції, та найкращі з них будуть видані як статті у науково-практичному журналі Journal of Applied Management and Investments, а також у спеціальному випуску журналу Polityka Energetyczna, що індексується у міжнародній наукометричній базі Scopus.
Наукові конференції