ТРЕНІНГ З КЕРІВНИКАМИ ПІДРОЗДІЛІВ УНІВЕРСИТЕТУ

Питання вдосконалення професійної майстерності, особистісного та професійного розвитку різних категорій працівників завжди були і є в центрі уваги керівництва Міжнародного гуманітарного університету. Так, 27 лютого 2024 року в системі підвищення кваліфікації з представниками ректорату, деканами факультетів та начальниками відділів Міжнародного гуманітарного університету було проведено соціально-психологічний тренінг «Ефективний керівник в системі вищої школи». Метою тренінгу було практичне засвоєння керівниками основ психології управління, формування високої управлінської культури та соціально-психологічної компетентності під час роботи з людьми, розвиток лідерських якостей та навичок інноваційного менеджменту в сучасних умовах вищої школи. Проводив тренінг перший проректор університету, доктор психологічних наук, професор Василь Лефтеров.

Під час тренінгу, завдяки використанню ефективних інтерактивних, ігрових, психотехнічних та інших тренінгових методів були розглянуті питання щодо психологічної моделі ефективного керівника, формування його комунікативної компетентності, опрацьовано алгоритм систематичного вирішення складних управлінських завдань та проблем (конфліктів). Також були практично апробовані вміння та навички впровадження командної роботи в підрозділі.

На тренінгу було приділено увагу розгляду сучасних принципів взаємодії керівника з підлеглими, що базуються на взаємоповазі, партнерстві та людяності. «Щоб вести людей за собою, йди за ними» – цей вислів великого китайського філософа Лао-Цзи підкреслює нерозривний зв’язок керівника, лідера з людьми, які його оточують. Саме міцний зв’язок керівника з підлеглими йому працівниками, що передбачає сукупність стійких професійних, психологічних, етичних і культурних відносин – є запорукою успішного управління персоналом і високих показників діяльності, особливо в сучасних умовах реформування вищої школи.