Новини МГУ

1 квітня в МГУ пройшов майстер-клас «Фіксери та журналісти: особливості роботи ЗМІ під час війни».

Хто такі фіксери та локальні продюсери, хто може опанувати цю професію, у чому полягають особливості роботи ЗМІ під час війни? Про це йшла мова під час майстер-класу, який в Міжнародному гуманітарному університеті організував Інститут демократії імені Пилипа Орлика.

До нових знань долучились здобувачі та викладачі факультетів мистецтва та дизайну, лінгвістики та перекладу. Ділився теоретичними знаннями та практичним досвідом Артем Перфілов – журналіст з 20-річним досвідом роботи в одеських та загальнонаціональних ЗМІ, член Національної спілки журналістів України, локальний продюсер-фіксер, який почав працювати з іноземними журналістами з березня 2022 року. Серед його партнерів та клієнтів: Radio1 Rai (Італія), TG1 (Італія), HelsinginSanomat (Фінляндія), IltaSanomat (Фінляндія), TheHill (США), DC report (США), Jyllands-Posten (Данія), RadioCadenaSer (Іспанія), TV4 (Швеція), DeGroeneAmsterdammer (Нідерланди), BusinessDay TV (ПАР).

Для багатьох учасників та учасниць заходу фіксерство виявилось «terraincognita». Тому поради тренера занотовувались, а презентація, за відгуками, була чітко продуманою і допомогла повністю зануритись у роботу «журналістського гіда» для іноземних ЗМІ: від підготовки необхідних документів до роботи в небезпечних зонах.

Майстер-клас супроводжувався надзвичайно важливою презентацією з дорожньою картою місцевого координатора, з власними фото та особистими історіями Артема Перфілова. А ще з важливими підказками, які можуть врятувати життя, або пришвидшити роботу на особливо небезпечних територіях.
Made on
Tilda