Майбутні режисери, оператори й ведучі готують власні кіно й телесценарії

Під керівництвом досвідчених викладачів здобувачі кафедри кіно і телебачення факультету мистецтва та дизайну знайомляться з роботою сценариста, вчяться відтворювати текст в дії. Майбутні режисери, оператори й ведучі вивчають «мову» кіно і телебачення, переглядають та обговорюють фільми й телевізійні програми, порівнюють творчу роботу різних режисерів та авторів.

Незалежно від того, чи є кіно, або телепроект документальним, повнометражним або короткометражкою, зйомки кіно – це майже завжди колективна справа. Саме тому ключовою навичкою для оволодіння цим мистецтвом є вміння співпрацювати в команді.

Робота сценариста схожа на письменницьку. Сценарист створює повне керівництво того, що побачить у кінцевому підсумку глядач. Сценарій повинен містити докладні описи місця дій, репліки і як вони вимовляються, що в цей час роблять герої, як вони виражають свої емоції, їхні характери та звички. Робота над сценарієм починається із синопсису — короткого опису. Готується опис дійових осіб, їхніх біографій та зовнішності.