Новини МГУ

В Міжнародному гуманітарному університеті відбувся тренинг з міжнародного гуманітарного права

В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну вкрай важливим є поширення знань з міжнародного гуманітарного права. Це перш за все обов’язок держави відповідно Женевським конвенціям про захист жертв війни. Але також не менш важливою в цьому напрямку є діяльність Національних Товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, які надають допомогу державам у гуманітарній сфері, зокрема у поширенні знань з міжнародного гуманітарного права.

Активність в цьому напрямку Червоного Хреста України є систематичною та цілеспрямованою. Робота не уповільнювалася навіть протягом надзвичайно важкого 2022 року. Експерти з міжнародного гуманітарного права Товариства Червоного Хреста України організовували й брали безпосередню участь в низці тренінгів із міжнародного гуманітарного права для народних депутатів, державних службовців, журналістів, суддів, адвокатів, прокурорів, освітян, волонтерів.

24 січня черговий тренінг з міжнародного гуманітарного права Червоного Хреста України прийняв Міжнародний гуманітарний університет. Слухачами стали викладачі юридичних спеціальностей закладів вищої освіти, студенти та аспіранти з міжнародного права, волонтери обласної організації Червоного Хреста України.

Враховуючи цільову аудиторію, цей тренінг проводився спільно з Українською асоціацією міжнародного права, яка об’єднує вітчизняних фахівців-міжнародників.

Увагу учасників тренінгу було акцентовано передусім на удосконаленні викладання міжнародного гуманітарного права майбутнім правникам, на проблемних питаннях дотримання міжнародного гуманітарного права, захисту Емблеми Червоного Хреста, забезпечення невідворотності покарання за воєнні злочини, а також на гуманітарному доступі та захисті гуманітарного персоналу.
Made on
Tilda