Лекція – презентація для майбутніх фахівців аудіовізуального мистецтва та дизайну

На кафедрі кіно і телебачення факультету мистецтва та дизайну за участю спікера - кінознавця, академіка Української кіноакадемії, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, доктора мистецтвознавства, завідувача кафедри кінотелережисури та сценарної майстерності Харківської державної академії культури Володимира Миславського для здобувачів – майбутніх фахівців з аудіовізуального мистецтва та дизайну в режимі онлайн була проведена відкрита лекція на тему: «Вплив прийомів живопису на композицію кадру».

Відкрив навчальне заняття завідувач кафедри кіно і телебачення професор Ярослав Лупій, який у своїй промові наголосив на важливості сьогоднішнього заходу та всебічній співпраці між Міжнародним гуманітарним університетом (м. Одеса) та Харківською державною академією культури.

Лекція доктора мистецтвознавства, завідувача кафедри кінотелережисури та сценарної майстерності Харківської державної академії культури Володимира Миславського була різноплановою та виявилася досить цікавою. Науковець зробив акцент на питаннях обмеження простору і організації його за законами композиції в межах горизонтальних і вертикальних меж кадру. Саме чіткі рамки кадру дозволяють вибудовувати виразну композицію, акцентувати увагу глядача на сюжетно важливих об'єктах. З усього навколишнього простору кінооператор обирає лише вузький сектор, компанує в межах кадру явища і об'єкти так, як він вважає потрібним.

Здобувачі вищої освіти дізналися, як ігровий кінематограф на початку свого шляху слідував прийомам і правилам, прийнятим в класичному живописі. А також, про те, як широко використовуються симетричні і діагональні урівноважені композиції, а також композиційні побудови класичних художніх полотен.

Завершилося навчальне заняття цікавою дискусію, під час якої присутні мали змогу поставити лектору різнопланові запитання.