Новини МГУ

ТРЕНІНГ ДЛЯ ПСИХОЛОГІВ СЕКТОРУ ОБОРОНИ І БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

30 вересня 2022 року на базі Міжнародного гуманітарного університету відбувся тренінг для психологів сектору оборони і безпеки України за темою «Профілактика та корекція емоційного вигорання екстремальних психологів». Проблематика тренінгу надзвичайно актуальна, адже в умовах повномасштабної війни та воєнного стану в Україні, питання психологічної підтримки і допомоги громадянам постали на рівні державної політики. Особливої психологічної уваги щодо профілактики і корекції негативних психічних станів і розладів потребують сьогодні працівники правоохоронних і силових структур держави. 
Безпосередню професійну психологічну допомогу військовим, правоохоронцям, рятувальникам та іншим силовикам - надають екстремальні психологи, якособлива професійна спільнота психологів – професіоналів, що працюють в правоохоронних та силових структурах. Ефективна психокорекційна,психотерапевтична та психореабілітаційна робота екстремального психолога з особовим складом, який бере участь у бойових діях, з пораненими, сім’ямизагиблих або полонених, постраждалими громадянамипотребує справжньої самовіддачі психолога, що може іноді спричиняти свідоме чи несвідоме сорбуваннянегативних психогенних переживань, впливати на поведінку і особистість самого психолога та спричиняти емоційне вигорання.
Враховуючі наведене та з метою реалізації «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» Міжнародним гуманітарним університетом разом з Національнимуніверситетом «Одеська юридична академія» при безпосередній підтримці Президента університету академіка С.В. Ківалова, був організований і проведений зазначений тренінг для психологів Національної поліціїУкраїни, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби УкраїниОдеського регіону, а також психологів Національної гвардії України з Києва, Львова, Дніпра, Харкова та Миколаєва.
Проводили тренінг досвідчені фахівці, які мають багаторічний досвід проведення тренінгів із різними категоріями персоналу силових структур, а саме Василь Лефтеров – перший проректор Міжнародного гуманітарного університету та Валентина Босько - керівник навчально-оздоровчого центру ДАО. В ході тренінгу, завдяки використанню ефективних інтерактивних, ігрових, психотехнічних та інших методів були розглянуті особливості емоційного вигорання фахівців допоміжних професій, методи самодослідження і самодопомоги позитивної психотерапії Н. Пезешкіана для профілактики та корекції професійного вигорання екстремальних психологів. Практично апробовані вміння та навичкищодо запобігання та мінімізації емоційного вигорання в діяльності екстремального психолога, збереження та відновлення власного психологічного ресурсу.
Особливо зворушливими були фінальні тренінгові вправи та урочисте вручення сертифікатів учасникам тренінгу, в якому взяли участь керівництво Міжнародного гуманітарного університету та Південного регіонального управління прикордонної служби України. Виступаючи перед учасниками тренінгу, ректор Міжнародного гуманітарного університету, професор Костянтин Громовенко зазначив, що в час випробувань для нашої держави, турбота про моральний дух та психологічне здоров’я наших громадян, правоохоронців і військових є вкрайважливим завданням, свій внесок у цю справу робить наш багатопрофільний університет, в якому два роки тому було започатковано підготовку кваліфікованих психологів і цей напрямок стрімко розвивається.
Учасниця тренінгу – очільниця психологічної служби Національної гвардії України, кандидат психологічних наук, доцент Олена Іванова від усіх психологів, які брали участь у тренінгу висловила слова вдячності організаторам за проведений тренінг, відзначивши його високий професійний рівень та привітала з прийдешнім святом Днем працівника освіти.
Примітно, що в день проведення психологічного тренінгу - 30 вересня християни відзначали день пам’яті Віри, Надії, Любові. Саме ці символи і категорії були покладені в основу проведеного тренінгу і втілюють дух українського народу.
Made on
Tilda