17 червня 2023 року, відбулося засідання разової спеціалізованої вченої ради Міжнародного гуманітарного університету

щодо захисту дисертації діючого офіцера ДержприкордонслужбиУкраїни, підполковника, Матвєєва Олексія Валерійовича на тему «Правове регулювання прикордонної діяльності у сучасній державі: загальнотеоретичне і компаративне дослідження», поданої на здобуття ступеня доктора філософії в галузі знань 08 «Право» за спеціальністю 081 «Право».

Вибір теми дослідження визначило те, що проблематика безпеки державних кордонів (як важливої передумови збереження територіальної цілісності) для України гостро постала з перших років Незалежності, проте не тільки не втрачала своєї значущості, але й набувала усе більшої актуальності особливо після 2014 року. Сьогодні, в умовах продовжуваної Росією надзвичайно жорстокої війни ця проблема отримує нові аспекти.

Дисертацією виконано в рамках акредитованої програми освітньо-наукового рівня доктор філософії (PhD) в Міжнародному гуманітарному університеті.

Захист дисертації мав характер відкритої наукової дискусії, в якій здобувач не тільки познайомив наукове співтовариство із результатами свого дослідження, але й відповідав на питання, як загальнотеоретичного, так і суто практичного спрямувань.

У обговоренні прийняли участь д.психол.н., професор Лефтеров В.О., д.ю.н., доцент Богуцький П.П., д.ю.н., доцент Манько Д. Г., к.ю.н., доцент Балтаджи П. М., к.ю.н., доцент Атаманова Н. В., к.ю.н., доцент Арабаджи Н.Б.

Слід зазначити, що це перший захист який було проведено у відповідності до нових вимогзатверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 р. № 44 (зі змінами).

Проведений захід підкреслює те високе значення, яке приділяється розвитку науки у Міжнародному гуманітарному університеті.