Сьогодні сталася досить важлива подія для нашої Європейської освіти в анестезіології.

І пов'язано воно з тим, що сьогодні ми провели онлайн-зустріч усіх Директорів Регіональних Центрів Європейської Освіти в Анестезіології.

Всі ці Центри вже понад чотири десятки років входять до Комітету Європейської Освіти в Анестезіології (СЕЕА), який підпорядковується Європейській Асоціації Анестезіології та Інтенсивної Терапії (ESAIC).

І сьогодні на цій зустрічі ми представляли не лише наш одеський Регіональний Центр СЕЄА, а й усю українську Європейську освіту в анестезіології, яка вже багато років проходить у нашій країні.

Ця зустріч була першою за останні чотири роки. І відсутність таких зустрічей мали об'єктивні причини.

Два з половиною роки епідемії Ковід-19, а потім ще майже півтора роки російської агресії проти України, зробили все, щоб ми працювали тільки в онлайн режимі.

І три тижні тому ми відвідали перший з 2019 року оффлайн конгрес Euroanaesthesia – 2023.

І для всієї Європи це була дуже знакова подія.

Наш одеський регіональний Центр Європейської Освіти в Анестезіології працює вже з 2013 року. Директором Центру з перших днів є професор Олег Тарабрін. Секретар – Роман Сухонос.

За цей час у ньому пройшли навчання понад 500 практичних анестезіологів. Кожен із них протягом трьох років навчався та пройшов усі 6 Курсів за програмою СЕЕА, а потім отримав відповідний Диплом.

І з 2022 року наш Одеській Регіональний Центр СЕЕА розташований у Міжнародному Гуманітарному Університеті.

З сьогоднішньої доповіді керівника Комітету ми дізналися, що зараз працює 47 Регіональних Центрів у Європі, і розташовані вони в 26 країнах ( до 2019 року було 75! Центрів).

Примітно, що в Україні ми з 2016 до 2020 року відкрили ще три Центри (Дніпро, Київ, Тернопіль).

І незважаючи ні на що, і в найважчі часи, ми в Одесі регулярно двічі на рік проводимо Курси Європейської освіти.

І черговий Курс ми проведемо у листопаді 2023 року у нашому Університеті.

Нам було дуже приємно, що сьогодні керівники Комітету Європейської Освіти в Анестезіології у своєму звіті відзначили і наш Одеський Регіональний Центр як приклад стабільної та продуктивної діяльності.

І ми раді, що Одеса не на слові, а насправді вже стала Центром Європейської Освіти.

І на майбутньому ІХ Міжнародному Конгресі «Black Sea Pearl», який ми проводимо в нашому МГУ 25-27 серпня, буде багато Європейських фахівців з Великобританії, Щвейцарії, Німеччини, Ізраїлю, Іспанії, Польщі, Румунії, Канади, Молдови.