Новини МГУ

🏆Найкращі юристи-міжнародники прийняли участь в мут-корт!

В рамках проєкту «Захист шукачів захисту, біженців та осіб без громадянства» 4️⃣ та 5️⃣ серпня 2021 року в м. Одеса проходив мут-корт з питань судового розгляду справ шукачів захисту. 


Захід організовано Координаційний центр з надання правової допомоги та Громадською організацією «Десяте Квітня» спільно з Головним управлінням Державної міграційної служби України в Одеській області та П’ятим апеляційним адміністративним судом.


Перший день відбувся на базі правового клубу PRAVOKATOR правовий клуб, а вже сьогодні учасників приймав П'ятий апеляційний адміністративний суд.


ℹ️ Учбове судове моделювання (мут-корт) – це форма професійної підготовки та підвищення кваліфікації 🧑🏼‍💼фахівців-юристів шляхом імітування розгляду адміністративної справи в адміністративному суді першої інстанції. 


В рамках мут-корту здійснюється моделювання судового розгляду вигаданої справи з використанням матеріального та процесуального права України.


Крім того, у складі команд взяли участь ще й справжні фахівці - юристи від Одеський місцевий центр з надання БВПД та представники Державної міграційної служби України. 


⚖️Арбітрами заходу стали: 


▪️суддя П’ятого апеляційного адміністративного суду - Ніна Вербицька;


▪️керівник апарату П’ятого апеляційного адміністративного суду - Світлана Плотніцька;


▪️суддя Одеського окружного адміністративного суду - Елла Катаєва.


Директорка Регіональний центр з надання БВПД в Одеській області Svetlana Klishina виступила у ролі тренера команди.


☝🏻На порядку денному у команд була 📁 справа щодо оскарження рішення про відмову в оформленні 📑 документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. 


Позивачем в уявній справі виступала 👤 особа, яка вважає, що її права були порушені, та чиї інтереси представляє Центр безоплатної правової допомоги. Відповідачем у справі виступала Державна міграційна служба України.


Кожна команда готувала дві правові позиції для представлення у суді - у ролі адвоката та у ролі представника Державної міграційної служби України.


💬«Мут-корт – це можливість обмінятися професійним досвідом спеціалістів системи безоплатної правової допомоги та представників організацій, які спеціалізуються на супроводі справ щодо захисту біженців та шукачів захисту. В свою чергу, студенти-правники отримують практичний досвід виступу на судовому засіданні, необхідний для майбутнього юриста.»,- відмітила Світлана Клішина.

Made on
Tilda