Новини МГУ

Долучилися до Всеукраїнської факультативної дискусії

25 травня в Міжнародному гуманітарному університеті за сприяння Національної академії мистецтв України, Київського національного університету театру кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, Київського національного університету культури і мистецтв, Харківської державної академії культури, Одеської кіностудії та українських зірок кіно провели Всеукраїнський науково-творчий круглий стіл «Поетичне кіно від Довженка до Параджанова» за участю зірок українського кіно.

Метою науково-творчого заходу було не лише вшанування пам’яті видатних українських діячів аудіовізуального мистецтва, режисерів, операторів та акторів кіно, представників українського національного відродження середини ХХ ст., а й переосмислення ролі відомих постатей вітчизняного кіномистецтва на сучасному етапі.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся перший проректор Міжнародного гуманітарного університету, доктор психологічних наук, професор Василь Лефтеров.

Далі, модератор заходу, завідувач кафедри кіно і телебачення Міжнародного гуманітарного університету, професор, Народний артист України Ярослав Лупій в своїй вступній доповіді розповів присутнім про професійну мистецьку течію в українському кіно середини 1960-х, що виникла з виходом всесвітньовідомої кінострічки «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, роботу над новаторськими фільмами, яка спровокувала ідеологічну цензуру.

Своєю чергою, кінокритик, кіносценарист, доктор мистецтвознавства, заступник голови Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач поділився думками з присутніми про особливості міфопоетики України, згадав про важливий чинник формування ідейно-тематичного діапазону творчості Олександра Довженка.

Народна артистка України, акторка театру та кіно, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, виконавиця ролі Марічки у фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» Лариса Кадочникова згадала про зустріч з Олександром Довженком, своє акторське становлення в кіно, сумісну роботу з Іваном Миколайчуком, Сергієм Параджановим, Георгієм Якутовичем та Юрієм Іллєнком. Розповіла про те, як змінився театр після війни, а також новий напрямок поетичного кіно.

Продовженням науково-творчого заходу стали виступи на теми: «Данило Демуцький як фундатор української операторської кінопоектики. Новаторство візуального живопису та кіномислення у фільмі «Два дні» режисера Георгія Стабового (Одеська кіностудія, 1929 рік)» професора, завідувача кафедри операторського та фотомистецтва Київського національного університету культури та мистецтва, голови Національної спілки кінематографістів України Сергія Борденюка, «Поетичне кіно як живий метод і спадщина» кінорежисера, продюсера, заслуженого актора України, лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка Олеся Саніна та «Поетичне кіно як самоідентифікація українців» координатора Національної спілки кінематографістів України Валентини Слободи.

Питання присвячені тернистому шляху Олександра Довженка з Харкова до Одеси, сучасній думці про творчість першого поета кіно, українському поетичному кіно, як національному бренду, а також музичному світу Сергія Параджанова було розглянуте в доповідях доктора мистецтвознавства, члена-кореспондента Академії мистецтв України завідувача кафедри режисури і сценарної справи Харківської державної академії культури Володимира Миславського, директора Одеської кіностудії Андрія Осіпова, заслуженого діяча мистецтв України, завідувача кафедри дизайну Міжнародного гуманітарного університету, професора Олександра Токарєва та завідувачки кафедри музичного мистецтва та звукорежисури Міжнародного гуманітарного університету, кандидата мистецтвознавства, доцента Тетяни Каплун.

Зацікавленість й жваве обговорення викликали у роботі Всеукраїнського науково-творчого круглого столу стали виступи здобувачів кафедри кіно і телебачення Дар’ї Бутенко, Наталії Хмелевської та Вадима Ктеймана. Майбутні режисери кіно й телевізійні ведучі представили учасникам заходу свою презентацію та поділилися результатами дослідження творчості геніальних творців українського «поетичного кіно» - Олександра Довженка, Сергія Параджанова та Юрія Іллєнка.

На завершення науково-творчого заходу, було підведено його підсумки та вручено сертифікати за участь. Декан факультету мистецтва і дизайну Міжнародного гуманітарного університету Ніна Кравець подякувала всім науковцям та представникам мистецтва за активну участь у науково-освітньому заході й висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Made on
Tilda