Тренінг для вдосконалення дикції та артикуляції

Факультет мистецтва та дизайну в межах загальноуніверситетського Дня відкритих дверей продовжує проводити зустрічі та знайомство молоді з творчими спеціальностями. Цього разу доцент кафедри кіно і телебачення факультету мистецтва та дизайну заслужена акторка театру і кіно Тетяна Глущенко провела для абітурієнтів тренінг для вдосконалення дикції та артикуляції.

Під час зустрічі майбутні здобувачі, які обрали для себе творчу спеціальність ведучого та диктора телебачення ознайомилися з особливістю сценічного та ефірного мовлення. Хлопцям та дівчатам розповіли про навчальні дисципліни та можливості реалізації здобутих навичок в майбутньому, повноцінно занурились у процес самостійної роботи над словом, який сприяє підвищенню їх культури мови. Абітурієнти дізналися, як шукати інформацію, аналізувати дані, як працювати над текстом для дикторської начитки і створювати інформаційне текстове повідомлення, а також професійно застосовувати навички роботи над собою у навчальній студії звукозапису.

За словами доцента Тетяни Глущенко сучасне телебачення – це високотехнологічне виробництво, сегмент аудіовізуальної індустрії. Саме тому основи, стандарти, специфіку професії ведучого програм майбутні «зірки» українського телеефіру, опановують не лише в навчальних аудиторіях, а й на базі навчальних студій, створюючи різножанрові аудіовізуальні проекти.

– Ведучий та диктор телебачення – ньюзпрезентер, шоумен, модератор ефіру – одна з професій, яка має свою історію й традиції, тож вкрай важливо, щоб підготовка професійних ведучих телепрограм максимально відповідала запитам сучасності, сприяла вмінню генерувати нові творчі ідеї, – зазначила науковець.